Książę Jan Żyliński postanowił stanąć w obronie Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii i wyzwał na pojedynek Nigela Farage’a, lidera brytyjskich nacjonalistów. 

Na filmie opublikowanym w serwisie Youtube wystąpił z szablą swego ojca, rotmistrza Andrzeja Żylińskiego, który w 1939 r. dowodził zwycięską szarżą wyzwalając tym samym polskie miasto i 6 000 Żydów.

„Oto szabla mego ojca, jestem jego synem. Płynie we mnie jego krew. Uświadomiłem sobie, że moim obowiązkiem jest stanąć w obronie moich rodaków w Wielkiej Brytanii. Mam dość dyskryminacji Polaków w tym kraju. Najbardziej idiotycznym przykładem jaki słyszałem, było obwinianie przez Nigela Farage’a emigrantów o spowodowanie korka na autostradzie”.

Następnie książę wzywa Farage’a na pojedynek.

„To co zamierzam zrobić, to wyzwać Pana na pojedynek. Liczę na to, że się pan zgodzi. Proponuję spotkać się z szablami w Hyde Parku o świcie i rozwiązać tę sprawę w tradycyjny sposób, jaki XVIII wieczny polski arystokrata i angielski gentleman by uczynili.”

Książę Jan Żyliński zaproponował również, że jeśli szabla Farage’a jest zardzewiała to mogą spotkać się w studio telewizyjnym na pojedynek słowny.

https://www.youtube.com/watch?v=jBtcQ4vkRg0

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.