Książę Karol, pierwsza osoba w kolejce do brytyjskiego tronu, 14 listopada obchodzi swoje 70. urodziny. Najstarszy syn królowej Elżbiety II uchodzi za duszę towarzystwa i świetnego opiekuna dzieci. Syn ma do niego jednak żal w związku z tym, jak wywiązuje się z obowiązków dziadka.

Książę Karol jest jednym z najczęściej komentowanych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Następca tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii szczyt popularności, także tej negatywnej, przeżywał w latach 80. i 90. w związku z małżeństwem z Dianą Spencer, matką książąt Williama i Harry’ego.

Śmierć największej skandalistki w najnowszej historii brytyjskiego dworu ściągnęła na niego burzę. Oskarżano go to, że jej nie kochał, że regularnie zdradzał, a nawet, że jest pośrednio odpowiedzialny za jej śmierć. Czas jednak leczy rany, a synowie nigdy publicznie nie przyznali, że czują do niego żal.

Faktem jest, że życie u jego boku, w czasach gdy ich matka wyrastała na gwiazdę popkultury, było odskocznią od dziennikarzy i plotek. Teraz oczy całego świata skierowały się na księcia po raz kolejny.

Książę Karol nie spędza wystarczająco dużo czasu z wnukami?

70-letni następca tronu słynie z zamiłowania do zabawy z dziećmi, szczególnie swoimi wnukami. Z medialnych przekazów wiadomo, że gdy na świat przyszedł pierwszy syn pary książęcej Cambridge, nie posiadał się ze szczęścia.

 

Niepublikowane wcześniej zdjęcie, które ujrzało wczoraj światło dzienne pokazuje szczerze uśmiechniętego i dumnego dziadka z George’em na rękach. Książę William ma jednak żal do ojca, że ten nie może spędzać z wnukami więcej czasu.

– To jest coś, nad czym pracuję. Myślę, że mój ojciec ma wystarczająco dużo czasu i chcę, by spędzał więcej chwil z dziećmi – powiedział mediom drugi w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa książę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł II i tajemnice jego życia. Co skrywał papież Polak

Przygotowania do przekazania królestwa

Karol jest najdłużej czekającym na tron następcą w historii Wielkiej Brytanii. 70-letni książę lata świetności ma już dawno za sobą, a jednak najpewniej za kilka lat, gdy niestety odejdzie uwielbiania Elżbieta II, będzie musiał wykazać się charyzmą i spróbować przynajmniej dorównać matce.

Z powodu wieku księcia od dawna mówi się, że gdy tylko wstąpi na tron, odda go 36-letniemu synowi, który nie dość, że jest popularniejszy, to jest po prostu młodszy. Niemniej prawo jest prawem i prawowitym, pierwszym dziedzicem jest właśnie książę Karol.

70. urodziny następcy tronu są hucznie świętowane w całym kraju. BBC stworzyła cały biograficzny dokument z jego udziałem, a w Londynie otworzono wystawę, na której można podziwiać prywatne fotografie z jego życia i oglądać należące do niego rzeczy.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Jan Paweł II: Śmierć, tajemnice i kontrowersje wokół papieża Polaka
  2. Kaczyński zdecydował! Rozpocznie brutalną wojnę z UE, chce POLEXITu?
  3. Masz taki samochód? Dostaniesz ogromną karę i stracisz dowód rejestracyjny
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?

Czy książę Karol będzie dobrym królem?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Czym jeździ Andrzej Duda? Imponujące! Auta światowych przywódców

źródło: kozaczek.pl