Książę Harry nigdy się z tego nie otrząśnie. Wiedział, że jego matka umrze

Książę Harry nigdy się z tego nie otrząśnie. Wiedział, że jego matka umrze

Książę Harry nie schodzi ostatnio z pierwszych stron brytyjskich gazet za sprawą swojego związku małżeńskiego z Meghan Markle. Wydaje się, że księciu nareszcie udało się odpowiednio poukładać swoje życie. Jednak nawet w takiej sytuacji, nie opuszczają go duchy z przeszłości.

Książę Harry pomimo odnalezienia szczęścia w życiu małżeńskim, nigdy nie ucieknie od swoich druzgocących wspomnień. Wątki związane z tragiczną śmiercią księżnej Diany ciągną się za księciem nawet teraz. Okazuje się, że pomimo tak dużego nagłośnienia śmierci Diany i upływu wielu lat, na światło dzienne wychodzą nieznane do tej pory fakty.

Książę Harry wiedział o śmierci swojej matki?

Od śmierci księżnej Diany minęło już 21 lat. Najbardziej lubiana przez społeczeństwo członkini rodziny królewskiej zmarła 31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym w Paryżu. Diana stała się tym samym ofiarą swojej własnej sławy, ponieważ do wypadku doszło podczas ucieczki przed paparazzi. Książę Harry doczekał się książki biograficznej, w której oczywiście dużo miejsca jest poświęconego tragedii sprzed lat. Autorka książki - Katie Nicholl twierdzi, że mały książę był świadomy nadciągającej katastrofy. W biografii można znaleźć fragment opisujący wizytę księżnej Diany u jasnowidzki Simone Simmons, będącej jej przyjaciółką. Miała ona ostrzec Dianę przed zbliżającym się wypadkiem na rok przed jej śmiercią. - Simone, przekonana, że Harry śpi, postanowiła zdradzić Dianie swoje obawy, które nie dawały jej spokoju od długiego czasu. „Wypadek?”, spytała Diana. „Kto będzie miał wypadek, Simone?”. „Nie wiem”, odpowiedziała. „Widzę cztery osoby w samochodzie i okropny wypadek. Nie mam pojęcia, kim są ci ludzie” - możemy przeczytać w książce. Simmons była jednak w błędzie, bo książę Harry, który tak naprawdę wtedy nie spał był niewidocznym świadkiem całej rozmowy. - Nie wiedziały, że Harry usłyszał każde słowo; dopiero po wielu latach wyznał swemu przyjacielowi, że jasnowidzka opowiedziała jego matce o strasznym wypadku samochodowym - pisze Katie Nicholl.

Tragedia pełna domysłów

Śmierć księżnej Diany należy do jednej z największych tragedii brytyjskiej rodziny królewskiej. Tragiczny wypadek zawsze pociągał za sobą wiele domysłów. Znaczna część z nich była związana z niechęcią rodziny królewskiej do Diany. Jedna z teorii spiskowych mówi, że to książę Karol chciał pozbyć się byłej żony w obliczu konsekwencji, które miała względem niego wyciągnąć Elżbieta II. Istnieje też możliwość, że rodzina królewska starała się zamknąć usta Dianie, gdyż jej wypowiedzi medialne zagrażały pozycji i wizerunkowi monarchii.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Legenda TVN zszokowała wszystkich! Twierdzi, że opętały ją demony
  2. Tomasz Kot zaskoczył fanów. Cieszy się, że nie zagra w Bondzie!
  3. Jaka to melodia?” z Norbim wielkim hitem? Fani Janowskiego nie mogą uwierzyć
Następny artykuł