To za dużo jak dla 5-letniego księcia George'a. Brytyjczycy współczują

To za dużo jak dla 5-letniego księcia George'a. Brytyjczycy współczują Źródło: youtube.com

Książę George, pomimo bardzo młodego wieku, jest od samego początku w centrum doniesień medialnych. 5-letni syn księcia Williama należy do ulubieńców opinii publicznej na Wyspach Brytyjskich. Tym razem Brytyjczycy prześwietlili bardzo napięty terminarz małego księcia.

Książę George, jako członek rodziny królewskiej, ma przed sobą bardzo dużo obowiązków. Wiadomo, że poza typowymi obowiązkami dzieci, będzie musiał opanować również wiele typowo dworskich zasad. Media na wyspach informują, że zdecydowanie nie może on narzekać na nadmiar wolnego czasu.

Książę George zasypany obowiązkami?

Już w ubiegłym roku książę George zaczął chodzić do szkoły i to nie byle jakiej. Został uczniem prywatnej szkoły Thomas's Battersea, gdzie uczył się francuskiego, informatyki, aktorstwa, historii, geografii i baletu. W nowym roku szkolnym na księcia czeka jeszcze więcej przedmiotów. Mały książę zmierzy się z dodatkowymi godzinami francuskiego i informatyki. Będzie zgłębiał m.in. obsługę programu Word i szybkiego pisania na komputerze. W ramach zajęć z wychowania fizycznego będzie trenował skakanie, bieganie rzucanie i łapanie, nie zabraknie również miejsca dla gier zespołowych. W ramach nowych kursów książę George będzie uczył się nauk ścisłych, języka angielskiego i odręcznego pisania liter i listów. W planie znalazł się również czas na naukę historii Anglii oraz religię. Każdy dzień zakończy się natomiast powtórką danego dnia i dziesięciominutowym czytaniem.

Brytyjczycy współczują księciowi

Tak duży natłok obowiązków nie umknął opinii publicznej. Niektórzy Brytyjczycy otwarcie współczują księciu twierdząc, że to zdecydowanie za dużo jak na pięciolatka. Należy pamiętać, że poza obowiązkami szkolnymi, książę ma również obowiązki wynikające z jego pochodzenia. Jako członek rodziny królewskiej ma obowiązek zapoznać się z dworską etykietą i tradycjami panującymi na dworze, a to zadanie nie należy do najprostszych. Książę mógł się przekonać o tym dosyć niedawno, kiedy został wzięty na polowanie. Już wtedy na wyspach podniósł się głos, że tak małe dziecko nie powinno tak wcześnie uczestniczyć w niektórych wydarzeniach z życia rodziny królewskiej.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Sytuacja Polek za granicą się pogorszy! Jest wyrok TSUE
  2. 11-letnia córka Kaczyńskiej zaatakowana. Oberwało się jej przez matkę
  3. PiS wprowadzi „dodatek patriotyczny”. 700 zł do pensji miesięcznie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News