Ksiądz zrugał policjantów za zachowanie w kościele. Odpowiedź ich władz jest zaskakująca

Ksiądz zrugał policjantów za zachowanie w kościele. Odpowiedź ich władz jest zaskakująca Źródło: Screenshot z youtube.com/Szkoła Policji w Słupsku [zdjęcie poglądowe]

Ksiądz postanowił dać nauczkę policjantom, którzy weszli do świątyni w czapkach. Wystosował list do komendy, który zszokował internautów. Treść jest bowiem wyjątkowo kuriozalna. Duchowny wkrótce doczekał się odpowiedzi.

Ksiądz zauważył w Kościele dwóch policjantów, którzy do przybytku weszli w pełnym umundurowaniu. Oznacza to, że na ich głowach znajdowały się także czapki. To bardzo nie spodobało się duchownemu. Postanowił on wysłać pismo do ich przełożonych, którzy czytając nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Funkcjonariusze porównani zostali przez księdza do gestapowców.

Ksiądz porównał policjantów do żołnierzy III Rzeczy. Wszystko dlatego, że w Kościele modlili się w czapkach

W Lublinie dwaj funkcjonariusze postanowili wybrać się na Mszę Św. odbywającą się w jednym z przybytków na Krakowskich Przedmieściach. Weszli do Kościoła nie zdejmując wcześniej swoich czapek, co zauważone zostało przez byłego profesora KUL-u. Ks. Zygmunt Zieliński postanowił zrobić z nimi porządek. Natychmiast doniósł o tym ich przełożonym. Wystosował pismo, w którym porównał on funkcjonariuszy do niemieckich żołnierzy, którzy podczas wojny wykazywali się według niego o wiele większym szacunkiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Przypomniałem sobie, że w czasie okupacji zobaczyłem niemieckiego policjanta, który wchodząc do kościoła nie tylko zdjął hełm policyjny, ale nawet się przeżegnał. Podobno, jak mi mówiono, nawet niektórzy gestapowcy nie wchodzili do kościoła z czapką na głowie. Milicjanci w mojej rodzinnej parafii badający ślady włamania do kościoła wszyscy byli bez nakrycia głowy - czytamy fragment listu opublikowany przez Onet.

Przełożeni postanowili odpowiedzieć na otrzymane pismo. Obiecali, że tego typu sytuacja już nigdy więcej się nie powtórzy, a oni ponownie przeprowadzą funkcjonariuszom przeszkolenie, podczas którego wyjaśnią zasady noszenia czapki.

Na sytuację zareagowali Internauci, którzy dość ostro ocenili zachowanie księdza Zielińskiego.

 - Chyba zwariował... - czytamy.

Byli też zaskoczeni odpowiedzią komendy, która stanęła nie po stronie funkcjonariuszy, a religii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Maja Sablewska bez ubrań wije się w pościeli. Niejednemu oczy wyjdą z orbit (FOTO)
  4. Co łączy Julię Wieniawę i Michała Szpaka? Opadły nam szczęki
  5. Porażająca przepowiednia ojca Pio o III WŚ. Zdradził, co stanie się z Polską
  6. GIF wycofuje z aptek popularne leki. Lepiej wyrzućcie je natychmiast do kosza

 

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News