Ksiądz przyszedł do niej po kolędzie. Za jego zachowanie wyrzuciła go z domu

Ksiądz przyszedł do niej po kolędzie. Za jego zachowanie wyrzuciła go z domu Źródło: Fot. PxHere

Ksiądz nie może sobie pozwolić na to, aby nowy rok rozpocząć od chwili odpoczynku i wytchnienia. Okres po świętach Bożego Narodzenia to dla niego niezwykle pracowity czas - czas wizyt duszpasterskich zwanych potocznie kolędą. Nie zawsze jest to lekkie i przyjemne doświadczenie, zarówno dla kapłana, jak i przyjmujących go po kolędzie wiernych.

Ksiądz powinien uchodzić za osobę, do której wierni poza respektem czują również zaufanie. Niestety, w dzisiejszej rzeczywistości nie zawsze tak jest. Rozpoczął się właśnie okres domowych wizyt duszpasterskich, które dla wielu osób są niemal traumatyczne.

Domowe lekcje religii - ksiądz zaczął przepytywać z modlitw

Jedna z kobiet postanowiła podzielić się swoją historią z odwiedzin kapłana. Ksiądz, mimo iż początkowo wydawał się być przyjazny i niezbyt rygorystyczny, zaczął przepytywać ją ze znajomości modlitw. Takie zachowanie niesamowicie ją zirytowało. - Ksiądz był młody i wesoły. Ciekawiło go, gdzie bawiłam się w Sylwestra i jakiej rasy jest mój kot (...) Myślałam, że to już koniec wizyty i cieszyłam się, a wtedy nastąpiła tragedia. Ksiądz wszystko zepsuł i okazał się wredną osobą. Powiedział, że zauważył, że mam problem z odmawianiem Modlitwy Pańskiej czyli „Ojcze nasz”. Poprosił mnie, abym to przy nim zrobiła (...) Niestety, w połowie zacięłam się. Zapomniałam, jak to dalej leci. Na co dzień odmawiam tylko „Zdrowaś Maryjo” i modlitwę do Anioła Stróża, czasami dokładam też coś własnymi słowami, chociaż bardzo rzadko. Powiedziałam to księdzu, a wtedy on poprosił o odmówienie „Wierzę w Boga” i zapytał o Dziesięć przykazań. Zdenerwowałam się, bo nie pamiętałam tego. Potrafiłam wymienić tylko trzy przykazania i to nie w takiej kolejności jak trzeba - opisała wierna.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz wyrzucony za drzwi i nauczka na przyszłość

Zachowanie księdza nie spodobało się kobiecie do tego stopnia, że postanowiła wyrzucić księdza z domu. - Popatrzyłam na minę księdza, która zrobiła się surowa i poprosiłam o opuszczenie mieszkania. Zrobił to bez słowa (...) Nie wiem, jakim prawem ten ksiądz przepytywał mnie z pacierza. Na lekcje religii nie uczęszczam już od dawna - oznajmiła. Nieprzyjemne doświadczenia doprowadziły kobietę do tego, że postanowiła ona nie przyjmować już więcej księdza po kolędzie. Poczuła się urażona i nie chce ponownie narażać się na taki stres. - Jestem pewna, że za rok nie przyjmę księdza. Wizyta duszpasterska powinna być miła. Ksiądz ma za zadanie wspierać swoich parafian dobrym słowem, radą i modlitwą, a nie sprawdzać, czy znają pacierz. Poczułam się skompromitowana zachowaniem tego kapłana. Czuję do niego niechęć i do kolędy tak samo - oznajmiła.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Syn Martyniuka nie przestaje. Publikuje kolejne kulisy swojego związku
  2. Mariusz Kamiński ukrywa żonę przed światem. Ujawniamy kim jest
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Katarzyna Figura? Zarobki gwiazdy wprawiają w osłupienie
  5. Katarzyna Warnke: wiek gwiazdy zaskakuje. Jej mąż jest dużo młodszy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News