No to sobie posiedzi. Sąd wydał najwyższy wyrok ws. księdza-pedofila

No to sobie posiedzi. Sąd wydał najwyższy wyrok ws. księdza-pedofila Źródło: pixabay/kisistvan77

Ksiądz we Włoszech skazany najwyższym wyrokiem, jaki zapadł za pedofilię dla duchownego. W ciągu jednego roku, molestował dziesięcioro dzieci.

Ksiądz Giovanni Trotta skazany za czyny pedofilskie przez sąd apelacyjny w Bari. Wygląda na to, że szybko z więzienia nie wyjdzie. Kapłan już jakiś czas temu został wydalony z Kościoła i ponosi konsekwencje prawne - siedzi w więzieniu od 4 lat.

Teraz sąd wydał ostateczny wyrok. Prokuratura w Bari ujawniła wstrząsające kulisy życia księdza. Z czasem okazało się, że lista ofiar księdza jest znacznie większa, niż przewidywano.

Ksiądz skazany wyrokiem sądu

Ksiądz wielokrotnego przestępstwa przemocy seksualnej wobec nieletnich dopuścił się w 2014 roku. Wtedy ofiarami duchownego zostało aż dziesięcioro dzieci w wieku 11-13 lat. Pierwszy wyrok dla księdza wyniósł 18 lat pozbawienia wolności i 150 tysięcy euro kary. Jednak Sąd Apelacyjny w Foggi postanowił nie dawać przestępcy taryfy ulgowej i podniósł karę do 20 lat więzienia. Oznacza to, że będzie to najwyższa kara w historii, jaką otrzymał ksiądz pedofil.

Gdy śledztwo dopiero się rozpoczęło, ksiądz był podejrzany o molestowanie jednego dziecka. Jak jednak wyszło w trakcie dochodzenia - ofiar księdza-pedofila było znacznie więcej. 57-letni duchowny nie tylko dopuszczał się molestowania i przemocy seksualnej wobec dzieci, wyrok otrzymał także za produkcje i rozpowszechnianie dziecięcej pornografii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skazany w 2015 roku ksiądz dopiero teraz otrzymał pełny wymiar kary. W swojej parafii nagabywał dzieci jako opiekun świetlicy w szkole i trener dziecięcej drużyny piłki nożnej. Dzieci wabił możliwością zostania w przyszłości modelem lub kontraktem do dużego klubu piłkarskiego.

Co ciekawe, ksiądz Giovanni Trotta został wydalony z Kościoła już w 2012 roku, właśnie za dopuszczanie się przestępstw wobec dzieci. Mimo to dalej nosił sutannę, podawał się za duchownego - nazywany był Don Gianni. Sąd potępił także Kościół, który mimo wydalenia Trotty, całą sprawę zamiótł pod dywan.

Prawdopodobnie lista jego ofiar jest znacznie dłuższa, niż zakłada się w toku śledztwa. Dramat dziś już dorosłych ofiar trwa. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szokujący sekret Violetty Villas. Gdy nikt nie patrzył klęczała na GWOŹDZIACH. To, co jeszcze robiła zjeży wam włosy na głowie
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Tego widoku długo nie zapomnicie. Zdjęcia Marty Kaczyńskiej w bikini sprzed lat rozgrzeją was do czerwoności
  4. Ostatni raz widzieliśmy Sławomira? Jego żona publicznie oświadczyła, że go zamorduje, jak wrócą do domu, nagranie w sieci
  5. Tak mieszka Małgorzata Kożuchowska. Widok wartej kilka milionów willi powali was na kolana (FOTO)
  6. Nie żyje aktor hitowego serialu na Polsacie, który uwielbiały miliony. Ogromna tragedia, miał tylko 38 lat

Źródło: gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News