Kapelan Wałęsy przyznał się do pedofilii. Stwierdził, że dziecko "miało na to apetyt"

Kapelan Wałęsy przyznał się do pedofilii. Stwierdził, że dziecko "miało na to apetyt" Źródło: youtube.com/BoguslawOlszonowicz

Ksiądz, który był kapelanem prezydenta RP Lecha Wałęsy został oskarżony pośmiertnie o pedofilie. Skandal w związku z nowym filmem Sekielskiego.

Ksiądz będący kapelanem prezydenta Lecha Wałęsy to Franciszek Cybula - spowiednik współzałożyciela „Solidarności”. Prezydenckim kapelanem został po objęciu przez Lecha Wałęsy stanowiska prezydenta RP. Do tej pory Cybula cieszył się nieposzlakowaną opinią, wypowiadał się dla mediów katolickich, a nawet był nazywany „dobrym duchem prezydenta”.

Wszystko jednak zmieniło się rok po śmierci Cybuli. 11 maja premierę miał dokument braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, który miał ujawniać przypadki pedofilii w kościele. W dokumencie pojawił się kapelan Lecha Wałęsy.

Ksiądz oskarżony o pedofilię

Po tym, jak Lecha Wałęsa przegrał wybory w 1995 roku, ksiądz Franciszek Cybula wrócił do Trójmiasta. Tam doszło do molestowania 12-letniego ministranta przez księdza Cybulę. Ofiara księdza przyznała, że kapelan Lecha Wałęsy zmuszał go do seksu oralnego oraz do masturbacji jego dłońmi. Molestowany ministrant dzisiaj jest dorosłym mężczyzną i traumatyczne wydarzenia pozostawiły na nim ślad na wiele lat.

Po wielu latach od wydarzenia molestowany niegdyś ministrant zdecydował się na konfrontację z księdzem Cybulą. Przebieg spotkania rejestrowała kamera ukryta przez Sekielskiego. Spotkanie między dorosłą już ofiarą, a oprawcą odbyło się na Kaszubach - w Gowidlinie.

79-letni schorowany ksiądz podczas rozmowy z mężczyzną, którego w dzieciństwie molestował, nie poczuwał się do winy. Twierdził, że nic się nie stało, nie szło to w złym kierunku, a do sytuacji doszło z inicjatywy 12-letniego ministranta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Była chwilka pieszczenia i wracaliśmy do swoich spraw. (...) Byłeś męski, tego nikt nie ukryje. Za przeproszeniem miałeś apetyt, ale też była w tobie skromność - stwierdził ksiądz Franciszek Cybulski.

Schorowany ksiądz, który blisko był już śmierci, nie wydawał się żałować za swoją haniebną przeszłość.

Księża-pedofile w otoczeniu Lecha Wałęsy

To drugi przypadek księdza-pedofila w otoczeniu Wałęsy. Pierwszym z nich był ksiądz Henryk Jankowski, kapelan „Solidarności”, który zmarł w 2010 roku. Był oskarżany nie tylko o molestowanie, ale nawet o gwałt, po którym 16-latka popełniła samobójstwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To, co zrobiła Marta Kaczyńska po porodzie przekroczyło wszelkie ludzkie granice! Niewiele Polek zdobyłoby się na coś takiego. Będziecie w szoku!
  2. Beata Tyszkiewicz radzi polskim emerytom: „Trzeba żyć w luksusie”. Polacy są wściekli. Słusznie?
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: pudelek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News