Ksiądz
Fot. Dover Air Force Base
Wiadomości Pikio - 10 Grudnia 2018

Ohyda! Te obrzydliwe SMSy ksiądz wysyłał uczniom, zajmie się nim prokuratura

Ksiądz przez setki lat kojarzył się z postacią niemal nieskazitelną, z prawdziwym wysłannikiem samego Boga. Z biegiem czasu obraz ten zaczął przybierać o wiele ciemniejszych i brutalniejszych barw. Przez kontrowersyjne zachowania kapłanów, Kościół znalazł się w niesamowicie trudnej i problematycznej sytuacji, a osoby duchowne coraz rzadziej kojarzą się z ludźmi godnymi zaufania.

Ksiądz - gwałciciel nikogo już dziś nie dziwi. Chociaż jest to niesamowicie drastyczne, to tak właśnie wygląda rzeczywistość. Na przestrzeni ostatnich lat coraz głośniej robi się o kapłanach, którzy dopuszczali się przestępstw na tle seksualnym. Takich przypadków jest na tyle dużo, że ludzie nie reagują już na to szokiem. Pozostaje jedynie bunt i niezrozumienie.

Ksiądz z Wałbrzycha rozsyłał erotyczne SMS-y. Uczniowie nie wiedzieli co robić

Paweł M. był wikariuszem w parafii św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu. Duchowny poza wypełnieniem podstawowych obowiązków kapłańskich, zajmował się również nauczaniem religii w szkole. Robiłby to dalej, gdyby nie odwaga jednego z uczniów. Poszedł on do dyrektorki szkoły i wyznał, że ksiądz - katecheta nęka go sms-ami o zabarwieniu erotycznym. Szkoła w trybie natychmiastowym zajęła się tą sprawą. Ksiądz został już zawieszony w prawach nauczyciela. Poinformowała o tym dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu, Iwona Hnatiuk. - Zawiesiłam go zgodnie z zapisami Karty Nauczyciela. Wynika to z przepisów i w podobny sposób postąpiłabym z każdym nauczycielem, wobec którego pojawiłyby się takie podejrzenia, bez względu na to, czy byłby to duchowny, czy nie - stanowczo oświadczyła kobieta.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
KościółKsiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jawCzytaj dalej

Sprawą zajęła się już prokuratura

Szkoła poinformowała, że odbiorcą erotycznych SMS nie była tylko jedna osoba. Takie wiadomości otrzymywało znacznie więcej uczniów, którzy zagubieni nie wiedzieli co mają robić. Dopiero odwaga jednego z nich doprowadziła do tego, że szkoła zawiadomiła prokuraturę. Dla dobra śledztwa, nie są przedstawiane żadne szczegóły. O sprawie poinformowany został również pełnomocnik wojewody dolnośląskiego, który od dyrektorki szkoły otrzymał wniosek o wszczęcie wobec kontrowersyjnego księdza postępowania dyscyplinarnego. Kuria w Świdnicy, do której przynależny był ksiądz, odmawia jakiekolwiek komentarza. Nie wiadomo, czy z jej strony zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje. Milczenie postanowiło również zachować kuratorium we Wrocławiu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Porażające informacje o zdrowiu Kaczyńskiego. Prezes wraca do szpitala, lekarze nie mają wątpliwości
  2. Robert Janowski walczy o zdrowie! Wszystko legło w gruzach, okropne informacje
  3. Krystyna Pawłowicz właśnie skompromitowała Polskę przed CAŁĄ Europą! Co za wstyd
  4. Rewolujca! W emeryturach zmieni się wszystko, sprawdź ile dostaniesz
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
michalikPogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News