Wstrząsający wywiad. Ksiądz ujawnił, kiedy Tadeusz Rydzyk umrze

Wstrząsający wywiad. Ksiądz ujawnił, kiedy Tadeusz Rydzyk umrze Źródło: fot. youtube.com/Radio Maryja

Najsłynniejszy polski zakonnik i doskonały przedsiębiorca, Tadeusz Rydzyk zasłyną swoją obrotnością i pomysłami, które zaprowadziły go na sam szczyt. Jego rozgłośnia i telewizja są nieustannie torpedowane przez konkurencje wszelkiego rodzaju. Swoista nagonka, której doświadczają Radio Maryja i Telewizja Trwam, odbija się oczywiście na ich założycielu.

W 1991 roku na polskich falach radiowych zagościła pierwsza katolicka rozgłośnia w kraju, Radio Maryja. Natychmiastowo weszło ono w konflikt z siłami Kościołowi i podobnym stacjom wrogimi. Sytuacja mogła odbić się negatywnie na zdrowiu Rydzyka i było to widoczne tak bardzo, że jego przyjaciele zaczęli realnie się o niego martwić. Wizja przyszłości, przedstawiona mu przez jednego z zaprzyjaźnionych duszpasterzy, nie przedstawiała się zbyt pozytywnie. Rydzyka atakowano ze wszystkich stron i każdymi możliwymi sposobami. - Najbardziej tym, jaki to jestem bogaty. To wszystko miało służyć temu, żeby zniechęcić ludzi, żeby nie utrzymywali naszych katolickich mediów - skomentował swoją sytuację dla "Naszego Dziennika" o. Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk umrze przedwcześnie?

Zaprzyjaźniony z zakonnikiem szwajcarski ksiądz, był tak przerażony opinią o swoim znajomym i atakami, które musiał przeżywać, iż podzielił się z nim swoimi makabrycznymi przewidywaniami. Według niego wszystko zmierzało ku najgorszemu, ku śmierci szefa Radia Maryja. - Ostrzegł mnie przed tym szwajcarski ksiądz, który powiedział: "Tadeusz, oni ciebie zabiją". Zaskoczony tym zapytałem: "A w jaki sposób?". "Odbiorą ci przez media dobre imię. Oni ci tego nie darują. Ja ich znam" - wyjawił sam zainteresowany. Helwecki ksiądz pomylił się jednak. Życie Rydzyka nie zakończyło się wraz z założeniem Radia Maryja, ani nawet w związku z jego niekorzystną sytuacją medialną. Teraz zakonnik cieszy się niespotykaną dotąd przychylnością mediów państwowych i samych władza. Przez najbliższy czas, aż do kolejnych wyborów parlamentarnych nie ma się raczej czego obawiać.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polacy ją znienawidzili. To oficjalny koniec jej kariery, sama się poddała
  2. „Kaczyński i Morawiecki się NIENAWIDZĄ!” Wszystko przez jedno zdanie
  3. Gwiazdor trafił do aresztu! Wpadł w szał, chciał zabić (video)
źródło: se.pl Następny artykuł