Ksiądz ujawnia na co NAPRAWDĘ idą pieniądze z tacy! Będziecie mocno zaskoczeni
Anna Maria Guziewska - 1 Grudnia 2018

Ksiądz ujawnia na co NAPRAWDĘ idą pieniądze z tacy! Będziecie mocno zaskoczeni

Ksiądz Piotr Śliżewski był gościem programu "7 metrów pod ziemią". Tam ujawnił kulisy swojej pracy i wyjaśnił kontrowersje, które się zrodziły po premierze filmu "Kler". Duchowny ujawnił także, na co przeznaczane są pieniądze z tacy.

Ksiądz Piotr Śliżewski postanowił odpowiedzieć na niewygodne pytania dotyczące duchowieństwa w Polsce. Otwarcie opowiedział o swoich nastrojach po wyborze "profesji" i o tym, jakie nieprzyjemne sytuacje spotkały go w trakcie pełnienia posługi. Ujawnił na co przeznaczane są pieniądze z tacy.

Na co księża przeznaczają pieniądze ze mszy? Ksiądz Piotr Śliżewski ujawnił prawdę o polskim Kościele

- Zdecydowanie inaczej sobie to wyobrażałem, chociaż klerykom, czyli przyszłym księżom jest o wiele łatwiej, bo mają tak zwane "powołaniówki". To jest taki moment, w którym jedziemy w niedzielę do parafii i głosimy swoje świadectwo, jak doszło do tego momentu decyzyjnego, że chcemy być w seminarium - mówił o początkach swojej posługi. Dziennikarz, który przeprowadzał wywiad z księdzem, kontynuował temat. Chciał, aby kleryk zdradził wszystkie szczegóły dotyczące jego pracy. - Moje wewnętrzne kryzysy kapłańskie, gdzie rzeczy okazywały się dla mnie zbyt trudne, bo w ogóle to jest specyfika kapłaństwa, że podejmujemy się rzeczy, które przerastają nas - powiedział o minusach dołączenia do kapłanów. Duchowny przyznał także, że praca z ludźmi i różne emocje, negatywnie wpływały na jego własne samopoczucie. Ksiądz chciałby pomóc wszystkim ludziom, niestety z wielu powodów nie może sobie z tym poradzić.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Błogosławienie dzieciPo obejrzeniu tych zdjęć pokochasz papieża Franciszka!Czytaj dalej
Gość programu opowiedział także o tym, jak wygląda finansowanie działalności księży. - Wiesz, jest 41 diecezji w Polsce. Księży jest 31 tysięcy. To jest bardzo zróżnicowane. Od terenu: czy jest bardziej pobożny czy mniej. Czy masz jakieś dodatkowe funkcje, lekcje w szkole. W moim wypadku? Mam 20 godzin pracy w szkole. Otrzymuję pensję normalnie. Z tacy wikariusz nie dostaje ani złotówki. Te pieniądze są przekazywane na utrzymanie kościoła, a druga część pieniędzy z tacy przekazywana jest na sprawy diecezjalne. W moim wypadku to szczecińsko-kamińska, jedna z najmniej pobożnych, więc słabo dotowana - powiedział ksiądz Świeżewski. Okazuje się, że mężczyzna wyjawił prawdę o polskim Kościele z punktu widzenia wikariusza. Pomimo wielu codziennych trudności, cieszy się ze swojego powołania i chce oddać się wiernym całkowicie. W niepowodzeniach widzi powody do samodoskonalenia się.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Papież Franciszek abdykuje?! W Watykanie już wiedzą
  2. Pawłowicz idzie na WOJNĘ z papieżem Franciszkiem! Wstyd na cały świat
  3. Mały chłopiec uciekł przed dotykiem papieża Franciszka. Nagranie obiegło internet
  4. Znaki zodiaku i ich największe zalety. Jakie ma Twój?
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Odpowiedź eksperta
Papież FranciszekKościół chyli się ku upadkowi? Papież nie radzi sobie z kryzysemCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News