PORAŻAJĄCE! Słowa posłanki PiS o księżach-pedofilach właśnie zatrzęsły mediami
Bartłomiej Chudy - 5 Grudnia 2018

PORAŻAJĄCE! Słowa posłanki PiS o księżach-pedofilach właśnie zatrzęsły mediami

Ksiądz i sakrament kapłaństwa nieodłącznie kojarzą się wspólnocie katolickiej z celibatem. Ostatnie miesiące upływają jednak w ferworze medialnych skandali duchownych, którzy dopuścili się pedofilii. Część polityków znajduje w takich tragediach ludzkich częściowe wytłumaczenie dla księży pedofilów.

Ksiądz i pedofilia - to straszne "połączenie" stało się w ostatnich miesiącach szczególnie nośne. Była nastolatka, porwana i gwałcona latami przez duchownego, wygrała jesienią w sądach sprawę, którą wytoczyła przeciwko całej wspólnocie. Powstała nawet mapa "księży-pedofilii", miejsc, w których dochodziło do przerażających molestowań nieletnich.

"Ksiądz też człowiek" - afera po słowach posłanki na antenie TVN

Sprawa pedofilii wśród duchownych wciąż wybrzmiewa w zapleczu polskich polityków. Do tego stopnia, że rozpętała się wokół niej... kolejna afera! Poszło o słowa, jakie wypowiedziała w programie "Polska i Świat" w TVN24 posłanka PiS Bernadetta Krynicka. O ile parlamentarzystka z Podlasia dobitnie krytykuje zjawisko pedofilii, to na antenie pozwoliła sobie na zaskakujące tłumaczenie. – Trzeba zrozumieć w końcu, że ksiądz to jest człowiek, a nie postać święta. Ma prawo do popełnienia pewnych grzechów – powiedziała posłanka w programie "Polska i świat". Te słowa podkręciły i tak zaogniony dyskurs wokół księży pedofilów. Posłanka wypierała się później swoich słów na Twitterze. Na tymże portalu społecznościowym "ścigał" ją polityk PO i wiceprzewodniczący stowarzyszenia Młodych Demokratów na Mazowszu, Adam Jankowski. - Trzeba zrozumieć w końcu, że ksiądz to jest człowiek, a nie postać święta, jak każdy, i ma prawo do popełnienia pewnych grzechów, błędów. Szanowna Krynicka! NIE! Ksiądz nie ma prawa molestować dzieci! - odpowiedział na Twitterze aktywista zachęcając posłanką do dalszego tłumaczenia się ze swoich słów. Wywołana do "tablicy" Krynicka zdobyła się na odpowiedź, w której zdystansowała się do słów z programu TVN.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
macron_tuskCo za żenada! Zdjęcia, które OŚMIESZYŁY politykówCzytaj dalej
- Szanowny Panie, zwyrodnialcy krzywdzący dzieci, bez względu na zawód czy sprawowaną funkcję, powinni zostać osądzeni i skazani. Proszę nie wkładać w moje usta słów, których nie powiedziałam - napisała. Dyskusji nie było końca. Aktywista Młodych Demokratów przywołał nagranie, z którego jasno wynika, że wspomniane słowa posłanki, dotyczące relatywizowania działań duchownych, padły na antenie. - Służę nagraniem. Sądzę, że jutro będzie się Pani tłumaczyła z tych słów we wszystkich mediach - dodał.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ksiądz ujawnia na co NAPRAWDĘ idą pieniądze z tacy! Będziecie mocno zaskoczeni
  2. Ruszyły zdjęcia do kolejnego filmu o pedofilii w Kościele! Obejrzycie?
  3. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Polski ksiądz bałamucił żonę organisty. Boleśnie odczuje to na własnej kieszeni
Papież FranciszekKościół chyli się ku upadkowi? Papież nie radzi sobie z kryzysemCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News