Ksiądz szokuje. "Zgwałcona przez migranta? Sama sobie winna"

Ksiądz szokuje. "Zgwałcona przez migranta? Sama sobie winna" Źródło: źródło: pxhere.com

Sporo kontrowersji wywołała sprawa zgwałconej 17-latki z Bolonii. Dziewczyna piła alkohol w pubie, w pewnym momencie urwał jej się film, a kiedy się ocknęła, leżała półnaga i bez torebki. Okazało się wówczas, że została zgwałcona przez imigranta z Afryki. O sprawie zrobiło się jeszcze głośnej po kontrowersyjnych słowach księdza.

Wpis księdza Lorenzo Guidottiego, którego ten zamieścił na Facebooku, wywołał prawdziwy szok. Zaskoczeni kontrowersyjnym zdaniem duchownego byli nawet znajomi. To właśnie jedna z bliskich mu osób podała zdjęcie wpisu księdza dalej. Posty na profilu Guidottiego są bowiem prywatne, więc zobaczyć je mogą jedynie jego znajomi.

Od kilku słów do skandalu na skalę kraju

Słowa, które proboszcz parafii w Bolonii opublikował w sieci, trafiły do mediów za pośrednictwem jednego z jego znajomych. Pierwszym adresatem zdjęcia posta została redakcja radia Citta del Capo. Nie trzeba było czekać, by inne redakcje weszły w posiadanie zdjęć. Sprawa szybko zrobiła się głośna, a ostra krytyka zaczęła nadciągać do duchownego z całych Włoch. W swoim poście ksiądz zarzucił 17-latce, że sama jest sobie winna gwałtu, ponieważ piła alkohol z imigrantami, a więc "pływała wśród piranii i nie ma prawa narzekać na ugryzienia". - Przykro mi, ale jeśli pływasz wśród piranii, to nie możesz narzekać, jeśli stracisz kończynę. Kochanie, obudzenie się rozebraną to nie była najgorsza rzecz, jaka mogła się zdarzyć. Skarbie, przepraszam, ale... najpierw pijesz, a potem z kim idziesz? Z mężczyzną z Afryki - skomentował ksiądz.

Proboszcz bez Kościoła i sympatii wiernych

Kościół stanowczo odciął się od słów księdza, które uznał za jednoznacznie kontrowersyjne. Archidiecezja bolońska przyznała, że to, co napisał Guidotti to jedynie jego opinia, która "w żaden sposób nie odzwierciedla stanowiska Kościoła, który potępia każdy rodzaj przemocy". Co na to wszystko sam ksiądz Guidotii? Duchowny tłumaczył na początku, że wcale nie miał na myśli ataku na ofiarę gwałtu. W końcu jednak ugiął się pod naporem siarczystej krytyki i postanowił przeprosić 17-latkę. źródło: twitter.com źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News