Ks. Kazimierz Sowa zaczepił Andrzeja Dudę i opublikował na Facebooku zdjęcie, na którym widać jak Andrzej Duda rozmawia przez telefon w kościele. Podczas uroczystości padły również słowa „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”, do czego odniósł się prezydent Komorowski. 

– Co można robić w kościele? Jak widać, różni ludzie robią rożne rzeczy. Zwykle się modlą, ale czasem niektórzy lubią sobie pogadać z sąsiadką lub przez telefon. Dla dobra Kościoła i Ojczyzny rzecz jasna. Ok, wiem przecież dobrze, że ludzie na ogół są lepsi niż głupie i złośliwe zdjęcia, jakie się im robi – napisał ks. Sowa na Facebooku.

Zdjęcie, na którym widać Andrzeja Dudę w świątyni zostało wykonane podczas uroczystości związanych z rocznicą pogrzebu małżeństwa Lecha i Marii Kaczyńskich. Jest to screen z transmisji, co oznacza, że ks. Sowa nie wykonywał fotografii podczas mszy świętej i nie był wtedy w kościele.

W świątyni był obecny również Jarosław Kaczyński oraz Marta Kaczyńska. Podczas uroczystości śpiewano „Boże, coś Polskę” (patriotyczną pieśń z początków XIX wieku), nie zapominając o słowach „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Natychmiast odniósł się do tego prezydent Bronisław Komorowski.

– Jeżeli kandydat PiS śpiewał tak, jak mu prezes grał, to znaczy, że jest nawet w takim wymiarze symbolicznych zachowań niesamodzielnym człowiekiem, że gdzieś jakoś kluczy. (…) Także Lech Kaczyński był prezydentem wolnego kraju. Więc mi jest przykro z powodu tego rodzaju zachowań. One świadczą o niesamodzielności, nawet jeśli chodzi o śpiewanie pieśni patriotycznych –mówił prezydent.

źródło: natemat.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.