Kościół w żałobie. Śmierć odebrała prymasowi Polski najbliższą osobę

Kościół w żałobie. Śmierć odebrała prymasowi Polski najbliższą osobę

Ksiądz, jak każdy z nas, ma oczywiście krewnych. Wszystkich kiedyś czeka śmierć i dziś przyszła niestety po jedną z najbliższych osób prymasa Polski. To na pewno wielka strata dla duchownego. Cały Kościół Katolicki pogrążył się w żałobie.

Ksiądz, jak inni ludzie, ma rodzinę, o którą również dba. Jego zawód jest specyficzny, większość czasu spędza w kościele i to tam przyjmuje wiernych. Codzienne msze, pogrzeby czy śluby to ciężka praca i nie zawsze ma czas dla krewnych. Duchowni również obchodzą jednak poważną żałobę po swoich bliskich.

Sam Jan Paweł II widział w nim kogoś wielkiego

Tragedia dotknęła prymasa Wojciecha Polaka. Tej postaci nie trzeba nikomu przedstawiać. To bardzo wykształcony człowiek i jeden z najmłodszych prymasów w historii Polski. Jego potencjał dostrzegł sam Jan Paweł II oraz Józef Glemp. Studiował na Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Ukończył je i został magistrem teologii moralnej. Święcenia przekazał mu inny prymas Polski, Józef Glemp. Później rozpoczął naukę w Rzymie i tam uzyskał tytuł doktora. Po tym trwał w pracy parafialnej i piął się po szczeblach kariery. Prymas Polak łączył duchowieństwo z wykładaniem teologii w Gnieźnie. Przygotował wielu księży do posługi i dziś szerzą oni nauki Chrystusa na całym świecie. W 2003 roku, czyli niedługo przed śmiercią, Jan Paweł II mianował Polaka biskupem, ten przyjął wtedy zawołanie „Dominum confiteri Iesum”, czyli "Wyznawać Jezusa jako Pana". W 2014 roku papież Franciszek mianował go prymasem Polski.

Ksiądz stracił ważną osobę

Niestety, docierają właśnie do mediów bardzo smutne informacje dotyczące duchownego. Prymas Wojciech Polak stracił bardzo ważną osobę. W wieku 88 lat zmarł Stanisław Polak, ojciec księdza. Archidiecezja gnieźnieńska prosi wszystkich wiernych o modlitwę za arcybiskupa:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - W środę 2 stycznia zmarł Stanisław Polak (l. 88) ojciec prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu, pamiętajmy w modlitwie o jego najbliższych - czytamy w komunikacie na Facebooku.

Kościół w żałobie

Wojciech Polak i cały Kościół Katolicki będą teraz trwali w żałobie. To bardzo smutna informacja dla rodziny, wiernych oraz sympatyków prymasa. Na razie niepodawane są informacje o przyczynie śmierci oraz o pogrzebie pana Stanisława. Zapewne wkrótce pojawią się jednak na profilu archidiecezji. Miejmy nadzieję, że modlitwy oraz pomoc wiernych ukoją cierpienie i ksiądz odnajdzie wkrótce spokój.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kim jest partner Dody? Otworzycie oczy szeroko ze zdumienia
  2. Ile zarabia Omenaa Mensah? To jakie ma biznesy, może was bardzo zaskoczyć
  3. Babcia synowej Martyniuka przerywa milczenie. Jest zdruzgotana
  4. Tragiczna noc w Polsce. Służby nie wiedzą, w co ręce pakować
  5. Jak sprawdzić kto jest podłączony do WiFi? To proste
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News