Koniec ich rozpasania! KOLEJNY ksiądz doigrał się przez pedofilię
Karol Zaborowski - 14 Grudnia 2018

Koniec ich rozpasania! KOLEJNY ksiądz doigrał się przez pedofilię

Ksiądz powinien być osobą, która wzbudza zaufanie zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Jednak w tych czasach i erze afer pedofilskich w Kościele ciężko się dziwić, że coraz więcej osób patrzy nieprzychylnie na duchownych.

Ksiądz jest posłańcem, który powinien swoją postawą, a także słowami nauczać o tym, jak żyć w zgodzie z samym sobą oraz Bogiem. Niestety ten wizerunek w aktualnych czasach został znacząco zaburzony za sprawą licznych afer, które wybuchają wokół Kościoła katolickiego. Dodatkowo ludzie narzekają na bezkarność duchownych, którzy dopuścili się naprawdę obrzydliwych czynów. Jednak teraz to się zmienia.

Kolejny ksiądz skazany za pedofilię

Temat pedofilii jest cały czas bardzo kontrowersyjny, ale z każdym dniem przybywa przeciwników, tego, jak wygląda współczesny kościół. Oczywiście nie można wrzucać wszystkich duchownych do jednego worka, ponieważ nadal w Kościele można znaleźć księży, którzy pełnią swoją posługę z prawdziwą pasją i powołaniem. Jednak z drugiej strony na światło dzienne co jakiś czas wychodzi kolejna sprawa związana z duchownymi. W ostatnich dniach głównie mówi się o kolejnych ofiarach księdza Henryka Janowskiego, który zmarł w 2010 roku. Już wtedy pojawiały się pogłoski o duchownym, który miał przejawiać skłonności pedofilskie, ale teraz coraz więcej osób wychodzi naprzeciw swoim traumom i mówi wprost, że byli wykorzystywani przez księdza. Jednak teraz został wykonany kolejny krok ku sytuacji, kiedy winny faktycznie odpowie za swoje czyny, bez znaczenia czy jest księdzem, czy zwykłym człowiekiem. Wojciech L. z Gdyni jest księdzem, który został właśnie skazany na 6 lat pozbawienia wolności oraz wypłacenie zadośćuczynienia na rzecz ofiar.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Małgorzata PieńkowskaM jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorówCzytaj dalej
Duchowny sam się przyznał do molestowania 14 i 18-latka zarówno na terenie parafii, jak i na wyjazdach harcerskich. Według wielu osób jest to zbyt łagodny wyrok dla księdza pedofila, który został zatrzymany ponad rok temu. Nawet prokurator wnosił o surowszy wymiar kary, a mianowicie 12 lat więzienia. Mimo wszystko jest to krok w dobrą stronę, ponieważ pokazuje ofiarom, że jest nadzieja, iż ich oprawcy odpowiedzą za to, co im zrobili.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat, koszmar i rozpacz! Tragedia emerytów, ZUS ogłosił najgorsze możliwe wieści
  2. Niewiarygodne wyznanie żony legendarnego aktora. „Ubecy straszyli, że powiedzą mi o jego zdradach”
  3. Znaki zodiaku, które mogłyby zasiąść na tronie. Jesteś urodzonym władcą?
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  5. Dramatyczny apel Polaków do ministra zdrowia. Setki tysięcy ludzi umrze, jeśli nic nie zrobi
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News