Ksiądz raził paralizatorem wiernego i to dwukrotnie! Teraz chce uniknąć kary, pluje na polskie sądownictwo. Choć prawomocny wyrok w jego sprawie zapadł, duchowny postanowił go nie respektować. Powód? Okrutny zbrodniarz się… wstydzi.

Ksiądz za dwukrotne rażenie wiernego paralizatorem został skazany na dość łagodną karę. Musi wykonywać prace społeczne przez okres 10 miesięcy. Wyrok jest prawomocny, jednak agresywny duchowny postanowił go nie respektować. Powód jest absurdalny. Andrzej A. bezczelnie miga się od odpowiedzialności, bo… wstyd mu zamiatać ulicę. W ostatnim czasie coraz mniej spotyka się z wiernymi z własnej parafii. Unika spojrzeń, a jak widzi, że ktoś chce porozmawiać – dyskretnie ucieka!

Ksiądz unika kary. Popiera go biskup

Przestępca ma poparcie biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Choć wyrok się uprawomocnił, biskup nie stara się wyciągać konsekwencji od osoby niżej w hierarchii.

– Ksiądz robi wszystko, by nie pracować społecznie. Wstydzi się tego, że będzie musiał zamiatać ulice – słyszymy w relacji jednego z wiernych.

Duchowny zaatakował wiernego w czerwcu 2016 roku podczas zwiedzania świątyni na Górze Iglicznej. Jak się okazuje, powodem agresji było wejście na teren świątyni z małym yorkiem. Mężczyzna niósł go na rękach. Nie zdążył się odezwać, gdy nagle ksiądz brutalnie go zaatakował.

– Dzieci zaczęły płakać. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje – opowiadał napadnięty właściciel pieska.

Ksiądz wymiguje się teraz od prac społecznych słabym stanem zdrowia. Nie ma jednak problemu w odprawianiu mszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cóż to był za urlop! 16 pielęgniarek zaszło w ciążę
  2. Wstrząsające. Ujawniono nieznaną wcześniej ofiarę katastrofy smoleńskiej
  3. Klapa PiS. Z obiecanych emerytur nici, nikt nic nie dostanie
  4. Skradziono psa z warszawskiego schroniska! Są nagrania, poszukiwany sprawca

Nie zachowuj się tak w kościele! 15 przykazań proboszcza

Pogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwa

ŹRÓDŁOFakt.pl

Dziennikarka portalu Pikio.pl, publicystka HGA Media, studentka psychologii na Uniwersytecie SWPS. W wolnym czasie blogerka lifestyle’owa.