"Polska tylko dla katolików!". Kolejna oburzająca publikacja księdza

"Polska tylko dla katolików!". Kolejna oburzająca publikacja księdza

Ksiądz Roman Kneblewski po raz kolejny zaszokował polską opinię publiczną. Znany z bardzo skrajnych poglądów duchowny odniósł się do swojej definicji patriotyzmu, dzieląc się z internautami kontrowersyjnym cytatem. Co zadziwiające, jego konto na Twitterze każdego dnia zapełnia się podobnymi treściami.

Ksiądz Kneblewski jest kojarzony przez ogromną część polskich użytkowników portali społecznościowych, chociaż nie pełni bardzo wpływowego stanowiska. Duchowny od dłuższego czasu chętnie dzieli się bowiem z obserwatorami swymi antydemokratycznymi, nacjonalistycznymi poglądami. Zbliżająca się ogromnymi krokami setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości jedynie zaktywizowała więc osobliwego duszpasterza do zaprezentowania swej idealnej wizji Polski.

Polski ksiądz szokuje na Twitterze. O czym pisze na portalu społecznościowym Roman Kneblewski?

- Koledzy, nie zrażajmy się tym, że giną co dnia najlepsi synowie Ojczyzny. Nic to. Giną za wiarę i za Polskę, a z ich krwi wyrośnie Wielka Chrześcijańska Polska tylko dla prawdziwych Polaków - widniało na grafice, w której Kneblewski powołał się na Mieczysława Dziemieszkiewicza "Roja". Co zaskakujące, w ostatnim czasie duchowny dzielił się z internautami większą ilością podobnych haseł. Ich wymowa zaskoczyła i rozwścieczyła licznych wiernych, dla których postawa księdza jest zdecydowanie nieakceptowalna. - Nie będą komunisty robić ze mnie faszysty! - czytamy na innej, biało-czerwonej grafice, udostępnionej przez Kneblewskiego.

O kontrowersyjnych poglądach księdza Kneblewskiego dyskutuje już cały kraj

Warto zaznaczyć, że w przeszłości duchowny chętnie zaznaczał, że marzy o "wielkiej, odrodzonej Polsce i wielkich Węgrach, najlepiej pod wspólnym berłem". Dodawał także stanowczo, iż jego zdaniem "państwem, zamiast udawania, że rządzi nim jakiś lud czy naród, władać winien ziemski monarcha jako pomazaniec Boży".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jeżeli mianem faszyzmu mielibyśmy określać np. frankizm, który ocalił katolicką Hiszpanię z rąk komunistycznych zbrodniarzy, jestem jak najbardziej za - dodawał bezpośrednio Kneblewski. Wielu wiernych jest zaniepokojonych, czy wręcz oburzonych publikowanymi przez księdza na portalach internetowych treściami. Ich zdaniem osoba duchowna nie powinna promować podobnych poglądów lub przynajmniej próbować zachowywać neutralność. Internauci zaznaczają także, iż wymowa grafik umieszczanych przez Kneblewskiego na swym profilu na Twitterze jest przede wszystkim sprzeczna z licznymi naukami, których udziela sam papież Franciszek, będący zwierzchnikiem księdza w posłudze. Sam duchowny zdaje się jednak całkowicie nie przejmować podobną krytyką. Ksiądz Fot. Twitter/Roman Kneblewski Ksiądz Fot. Twitter/Roman KneblewskiZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński nigdy mu tego nie wybaczy. Kwaśniewski zawarł sojusz z Janem Pawłem II przed jego śmiercią
  2. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
  3. Możesz dostać fortunę! Wałęsa uczyni Cię bardzo bogatym, jest jeden warunek
  4. Czy pies ma poczucie winy? Mit czy prawda? Odpowiadamy
  5. PORAŻAJĄCE słowa Kaczyńskiego po wynikach wyborów. PiS załamane jak nigdy dotąd
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News