Ksiądz przerwał uroczystą mszę. Wszystko przez szokujące odkrycie

Ksiądz przerwał uroczystą mszę. Wszystko przez szokujące odkrycie Źródło: youtube.com/Inews Malta

Ksiądz przerywający mszę to bardzo rzadki widok. Zazwyczaj aby do tego doszło musi być ku temu naprawdę ważny powód, dlatego przypadek tego duchownego jest bardzo dziwny. Podczas nabożeństwa zorientował się, że coś jest nie tak, jak powinno być.

Ksiądz nie spodziewa się żadnych niespodzianek podczas mszy świętej. Zazwyczaj przebieg całej uroczystości jest dokładnie zaplanowany. Duchowni najczęściej są świetnie przygotowani, a wierni doskonale wiedzą, czego się spodziewać.

To, co się wydarzyło w tym kościele, to wyjątkowy przypadek. Duchowny musiał przerwać mszę, a powód jest bardzo zaskakujący. Takiej reakcji i takiego odkrycia nikt nie mógł się spodziewać.

Ksiądz dokonał niezwykłego odkrycia w kościele

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w stolicy Malty, La Valletcie. Arcybiskup Charles Scicluna miał poprowadzić mszę otwierającą proces kanonizacyjny kandydata na ołtarze. Uroczystość była odprawiana w katedrze świętego Jana.

Przez większość czasu wszystko przebiegało tak, jak powinno. W pewnym momencie jednak miało dojść do dziwnej sytuacji. Ksiądz doszedł do momentu, w którym moczy usta w mszalnym winie. Gdy zrobił to jak zawsze, na jego twarzy pojawił się dziwny wyraz. Celebrans wyglądał na zmieszanego i zdziwionego, nie kontynuował też odprawiania eucharystii.

Wyraźnie skołowany podał kielich drugiemu duchownemu prosząc go, by skosztował wina z kielicha. To, czego dowiedzieli się potem, szokuje wiernych na całym świecie. Mało kto spotkał się z podobnym przypadkiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tajemnica została rozwikłana. Niecodzienna sytuacja natychmiast zrobiła się znana nie tylko wśród wiernych

Duchowni uznali, że napój, który właśnie spożyli, nie jest typowym winem mszalnym, a zdecydowanie mocniejszym trunkiem. Intensywny smak alkoholu wprawił kapłanów w konsternację. Żaden z nich nie spodziewał się zastać w kielichu innego niż zazwyczaj. Zdziwienie wyraźnie maluje się na twarzach obu księży.

Msza została przerwana, a ksiądz poprosił swoich podwładnych o rozwiązanie zagadki. Okazało się, że do pomyłki przyznał się zakrystian. Podobno przed eucharystią mężczyzna pomylił butelki i zamiast wina wykorzystał butelkę z whiskey. 

Całe zajście zostało nagrane przez jednego z wiernych obecnych w tym czasie w kościele. Filmik szybko zdobywa popularność na całym świecie, rozbawiając zarówno wierzących, jak i zdeklarowanych ateistów. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Michał Szpak przeżył wielką traumę przez księdza? Po latach zdradził całą prawdę
  2. Majka Jeżowska ofiarą przemocy domowej! Mąż pobił ją tak mocno, ze trafiła do szpitala
  3. Parę dni temu spytali Jackowskiego, kiedy będzie wojna i co z Polską. Jego odpowiedź poraża
  4. Każda kobieta powinna mieć to w swojej szafie. Stylizacja Rozenek z "Projekt Lady 4" wygląda jak marzenie
  5. Nie lekceważ osłabienia organizmu. Może wskazywać nawet na nowotwór

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News