Prawdziwy bohater spod Notre Dame. Ksiądz wpadł do płonącej katedry i uratował koronę Chrystusa

Prawdziwy bohater spod Notre Dame. Ksiądz wpadł do płonącej katedry i uratował koronę Chrystusa Źródło: screen youtube.com/Super Express

Ksiądz Jean-Marc Founier wykazał się niebywałą odwagą w momencie, gdy płonęła katedra Notre Dame. Duchowny wbiegł w płonący budynek, aby ratować relikwię.

Ksiądz Jean-Marc Founier bez wątpienia jest prawdziwym bohaterem. Poniedziałkowy pożar paryskiej katedry Notre Dame był prawdziwym koszmarem dla ludzi na całym świecie. Zniszczeniu uległa znacząca część katedry, łącznie z jej zabytkową iglicą. Zapadł się również płonący dach, a szalejące płomienie zagrażały największym skarbom przechowywanym wewnątrz katedry. Jednak dzięki odwadze duchownego, udało się je ocalić.

Ksiądz zdecydował się na coś niesamowitego. Wbiegł do płonącej katedry

Poniedziałkowa katastrofa w Paryżu wstrząsnęła całym światem. Katedra Notre Dame była bardzo istotnym zabytkiem nie tylko dla wierzących, którzy ją odwiedzali, ale także dla miłośników sztuki, którzy podziwiali kunszt wykonania nawet najdrobniejszych zdobień. Niestety w wyniku pożaru znaczna jej część została zniszczona, a odbudowanie zajmie masę czasu i pochłonie prawdziwe miliony euro.

Na szczęście już teraz ruszyły liczne zbiórki, które mają na celu uzbieranie niezbędnych środków na odbudowanie katedry. Łącznie do tej pory zebrano już ponad 800 milionów euro, a w całą akcję zaangażowali się nie tylko zwykli ludzie, ale również gwiazdy światowego formatu.

Jednak to, co było największym skarbem, skrywanym w murach katedry, udało się uchronić od niszczycielskiej siły płomieni trawiących świątynie. Mowa o relikwii korony cierniowej samego Jezusa Chrystusa oraz najświętszym sakramencie, które bez wątpienia zostałyby strawione przez ogień, gdyby nie ksiądz Jean-Marc Founier.

Duchowny jest kapelanem paryskiej brygady strażaków, będąc na miejscu tragedii nie wahał się ani chwili i sam rzucił się w prawdziwe ogniste piekło, które panowało wewnątrz katedry. Samodzielnie uratował zarówno relikwię, jak i najświętszy sakrament, a następnie wydostał się z szalejących płomieni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz z marszu został okrzyknięty bohaterem i chociaż jego czyn można uznać za szalony, to bez wątpienia nie zostanie zapomniany. Teraz o jego niebywałym wyczynie piszą media na całym świecie będąc pod wielkim wrażeniem jego odwagi, a także oddania wobec wiary i swojego obowiązku jako osoby duchownej.

Nie ma wątpliwości, że nie każdy byłby zdolny do takiego poświęcenia w imię swojej wiary i ideałów. Tym bardziej że na co dzień żyjąc wśród strażaków zdawał sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie panuje wewnątrz katedry Notre Dame.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  2. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  3. Uwielbiany aktor Pierwszej Miłości pokazał żonę. Jej uroda powala na kolana
  4. Iga Lis bez makijażu nie jest już taka ładna? Zdjęcie nieumalowanej córki Rusin w sieci
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak miłość". Fani serialu we łzach

 

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News