Nie milkną echa coming outu polskiego księdza Krzysztofa Charamsy. Do dyskusji na temat homoseksualizmu w Kościele dołączają kolejni duchowni.

Do homoseksualnych księży napisał list ks. Wojciech Węgrzyniak, który od 17 lat jest katolickim duchownym. Odniósł się do tez ks. Charamsy, który uważa, że duża część polskiego kleru jest homoseksualna, a jej nastawienie do środowisk LGBT wynika z „braku akceptacji dla swojej odmienności”. Ksiądz Węgrzyniak twierdzi, że w trakcie 17-letniej posługi (m.in w Rzymie i Jerozolimie) nie spotkał się z jakimkolwiek przejawem homoseksualizmu.

– Może nie jestem atrakcyjny seksualnie. Może nie widzę rzeczy, które widzą inni. A może, tak naprawdę, nie jest was wielu, wbrew powtarzanym opiniom – pisze ksiądz.

– Mówią, że się wspieracie, że są powiązania i układy, ale jeśli tak, to dlatego, że pod wieloma względami jest wam lepiej niż księżom heteroseksualnym. Wy możecie jechać razem na wakacje. My z kobietami nie możemy. Wy możecie spotykać się co tydzień i zostawać na noc u kolegi. My tak nie możemy. Wy możecie tworzyć przyjaźnie. Na nas od razu podejrzliwe patrzą. Nawet seks możecie uprawiać bezpiecznie, nie bojąc się, że partner zajdzie w ciążę. W wielu miejscach sprzyja wam prawo, jak w Jerozolimie, gdzie nie można było zapraszać kobiety do swego pokoju w klasztorze, a mężczyznę można było za zgodą przeora. Doceńcie to. Możecie oskarżać wszystkich, że wam utrudniają życie, ale nie Kościół hierarchiczny – dodaje.

– Żyliście wieki i nikt was nie ścigał, dopóki nie zaczęliście robić mega promocyjnej kampanii. I to budzi sprzeciw. Gdyby księża zaczęli dzwonić w każdą niedzielę do każdego parafianina z pytaniem, czy już był w kościele, to nikt by nie odebrał tego jako wspaniałej akcji ewangelizacyjnej, tylko wielu by się wpieniło, że kler się wpycha do ich życia. My, może zwłaszcza Polacy, nie znosimy, jak się nam coś narzuca. I to nie jest homofobia. To jest zaborcofobia – przekonuje ksiądz Węgrzyniak.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: http://wegrzyniak.com/

...

Zobacz również