Ksiądz był oskarżony o pedofilię. Kara? Przeniesienie do klasztoru

Ksiądz był oskarżony o pedofilię. Kara? Przeniesienie do klasztoru Źródło: pixabay.com/senlay

Ksiądz oskarżany o pedofilie został przeniesiony do zamkniętego klasztoru z Domu Księży Emerytów znajdującego się w podwarszawskim Otwocku. Grzegorz K. dostał zakaz pracy z dziećmi i młodzieżą oraz udzielania się w mediach społecznościowych. 

Grzegorz K., emerytowany Ksiądz jest jednym z bohaterów artykułu Aleksandry Pawlickiej zamieszczonego na łamach "Newsweeka" zatytułowanego "Zmowa milczenia". W tekście opisane są przypadki wykorzystywania seksualnego jakich mieli dopuścić się księża.

Ksiądz za bardzo lubił ministrantów

Według autorki artykułu ksiądz Grzegorz K. siedemnaście lat temu miał dopuścić się gwałtu na 14-letnim wówczas Tomaszu oraz jego bracie. Według świadka duchowny miał nawet posiadać zeszyt z listą ministrantów, w której przy nazwisku chłopca z którym odbył stosunek płciowy miał stawiać krzyżyki aby nie zapomnieć z kim już dopuścił się czynów lubieżnych. Po publikacji artykułu Kuria wydała oświadczenie, z którego możemy dowiedzieć się, że Grzegorz K. nie pełni obecnie żadnych funkcji duszpasterskich a jedynie pełni funkcje administracyjne w Otwockim Domu dla Emerytowanych Księży. Ksiądz dostał również zakaz udzielania się w mediach społecznościowych oraz zakaz pracy z młodzieżą i dziećmi. Po prawie trzech tygodniach ksiądz został re lokowany do zamkniętego klasztoru, a jego sprawą ma zająć się Watykańska Kongregacja Doktryny Wiary.

Komunikat wydany przez kurię

- W trosce o dobro społeczne oraz dobro Kościoła, decyzją Biskupa Warszawsko-Praskiego, ksiądz Grzegorz K. został przeniesiony z Domu Księży Emerytów w Otwocku do zamkniętego klasztoru z poleceniem wykonywania prac fizycznych na rzecz wspólnoty zakonnej. Ksiądz Grzegorz K. jest odsunięty od wszelkich posług i funkcji o charakterze duszpasterskim aż do momentu rozstrzygnięcia jego sprawy przez Watykańską Kongregację Doktryny Wiary - czytamy w oświadczeniu. Niestety, coraz częściej otrzymujemy informacje o dzieciach wykorzystywanych seksualnie przez księży. Jedynym plusem w zaistniałej sytuacji jest fakt, że osoby, które przeżyły taki dramat coraz częściej mają w sobie odwagę by opowiedzieć o tych wydarzeniach, nieraz mających miejsce wiele lat temu. Miejmy nadzieje, że dzięki taki głosom cały proceder przestanie mieć miejsce, a w kościele pozostaną jedynie osoby, które naprawdę czują powołanie do posługi duszpasterskiej.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Screeny z polskiego „forum dla pedofilów”okrążają sieć. Radzą sobie jak uwieść dzieci
  2. Ksiądz nagrywał nagie dzieci w przymierzalniach! Nie uwierzycie, gdzie ukrył kamerę
  3. Rydzyk dostanie zawału. Tej dewastacji nie zapomni (ZDJĘCIA) w zeszłym miesiącu
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu