Kościół chce odzyskać milion złotych od ofiary księdza pedofila. Katarzyna jest załamana

Kościół chce odzyskać milion złotych od ofiary księdza pedofila. Katarzyna jest załamana Źródło: Fot. Pixabay.com

Ksiądz w naszej kulturze jest postacią, która z zasady darzona jest przez społeczeństwo zaufaniem. Niektórzy przedstawiciele Kościoła jednak ten przywilej bezwstydnie wykorzystują, krzywdząc wiernych. Teraz Kościół chce odzyskać milion złotych przyznanych Katarzynie - ofierze księdza pedofila. Kobieta czuje się załamana i bezradna.

Ksiądz, jako wysłannik i reprezentant Kościoła, zwykle cieszy się ogromnym szacunkiem wśród wiernych. Darzy się go zaufaniem i traktuje jako osobę godną specjalnego traktowania, ostatnie doniesienia medialne jednak wskazują, że nie zawsze jest to słuszne podejście. Często księża wykorzystują swoją pozycję i krzywdzą wiernych, a w mediach raz po raz głośno jest o kolejnych ofiarach, które skrzywdził ksiądz pedofil. Tak stało się z panią Katarzyną, której wypłacono milion złotych zadośćuczynienia. Teraz okazuje się, że Kościół chce odzyskać te pieniądze, przez co niewinna kobieta jest całkowicie załamana.

Skrzywdził ją ksiądz pedofil. Dostała milion złotych zadośćuczynienia

Ksiądz pedofil Roman B. skrzywdził Katarzynę, gdy miała ona 13 lat. Kobieta bardzo długo nie mogła znaleźć siły, by opowiedzieć o swojej tragicznej historii. Gdy jednak zrobiła to przed Sądem Okręgowym w Poznaniu, udało jej się wywalczyć milion złotych zadośćuczynienia, które Sąd Apelacyjny nakazał wypłacić Towarzystwu Chrystusowemu. Teraz okazuje się, że zgromadzenie zakonne jednak nie zamierza zostawić tej sprawy i złożyło do Sądu Najwyższego kasację. - Mieliśmy nadzieję, że kasacji nie będzie. Przeanalizowaliśmy uzasadnienie sądu apelacyjnego, stwierdziliśmy, że zakon nie ma skutecznych podstaw do formułowania kasacji. Braliśmy też pod uwagę koszty, które zakon miałby dodatkowo ponieść. Wcześniej były problemy z wypłatą zadośćuczynienia, a jednak pieniądze na kasację się znalazły - mówił adwokat poszkodowanej kobiety, mec. Jarosław Głuchowski. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Pani Katarzyna jest załamana kasacją

Taka decyzja Towarzystwa Chrystusowego kompletnie załamała panią Katarzynę, która już w czasie postępowania nie czuła się zbyt dobrze. - Wiem, jak pani Kasia wcześniej przeżywała całe postępowanie. Znowu będziemy musieli walczyć o utrzymanie zadośćuczynienia. Pani Kasia myślała, że sprawa jest już zamknięta - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Głuchowski. Jednocześnie mężczyzna przyznaje, że stan jego klientki jest zły, a kolejne powroty do sprawy sprzed lat tylko pogarszają całą sytuację. - Wniesiona kasacja bardzo negatywnie na nią wpłynęła. To dodatkowy stres, roztrzęsienie i kolejne problemy - dodaje. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. „Herkules” zabija gwałcicieli. Przy ich ciałach zostawia wiadomości
  2. Rodzina Kaczyńskiego rozbita
  3. Polak jest więziony w Tajlandii. Opowiedział o swoim dramacie
  4. Okrzyknięto ją „nową Korą”. Kim jest Karolina Gibik?
  5. Zarobki Poli Raksy to wielka tajemnica. Jaką emeryturę dostaje?
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Wirtualna Polska Następny artykuł