Honorowy kustosz Lichenia o dzieciach w slipkach. Porażające zapiski księdza

Honorowy kustosz Lichenia o dzieciach w slipkach. Porażające zapiski księdza Źródło: Commons.Wikimedia/Kazimierz Mendlik

Ksiądz z Lichenia jest znany w całej Polsce za sprawą dokumentu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Kustosz znanego sanktuarium również wykorzystywał dzieci. W mediach pojawiły się przerażające zapiski duchownego.

Ksiądz Eugeniusz Makulski pełnił funkcję honorowego kustosza słynnego sanktuarium w Licheniu. Po latach wyszło na jaw, że on również znajduje się w gronie duchownych, którzy dopuścili się molestowania seksualnego nieletnich. Według oficjalnych informacji, ksiądz został odsunięty od wszelkich czynności duszpasterskich przez władze Zgromadzenia Księży Marianów, do którego należał. 

Przed okazałą świątynią znajdował się pomnik przedstawiający duchownego w towarzystwie papieża Jana Pawła II. Ze względu na ogromne oburzenie społeczne pomnik został zasłonięty przez władze zgromadzenia, do których należał ksiądz Makulski. Wizerunek duchownego zniknął sprzed świątyni, jednak w mediach znów zrobiło się o nim głośno. Tym razem za sprawą zapisków księdza.

Ksiądz Makulski napisał książkę o Licheniu. Porażające fragmenty

"Opowieść o Licheniu" to publikacja, która miała być autobiografią duchownego i zarazem relacją z budowy jednej z najbardziej okazałych świątyń w Polsce. Zarzuty wobec księdza Makulskiego rzuciły nowe światło na treść planowanej publikacji. Do zapisków księdza dotarł dziennikarz "Kuriera Słupeckiego", który ujawnił fragmenty.

Duchowny ze szczegółami opisywał strój młodej sekretarki. Nie da się ukryć, że zapiski mają wyraźny podtekst seksualny:

- Sekretarka, osoba młoda, urodziwa i dość korpulentna ubrana była w sukienkę mini. Gdy wchodziła po ławeczce na stół, sukienka podnosiła się coraz wyżej, ale była tak stremowana, że tego nie zauważyła. Ludzie, zamiast słuchać przemówienia, szturchali się i podśmiewywali na widok widocznych majteczek - czytamy w zapiskach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

"Chłopcy tylko w slipkach" - przerażające zapiski duchownego

Dziennikarz dotarł do fragmentów, które wskazują na pedofilskie skłonności duchownego. Ksiądz opisuje dzieci w dość niepokojący sposób. Nie szczędzi przy tym szczegółów:

- Jest cieplutko, dziewczynki w sukieneczkach. Nóżki odkryte do opalania. Chłopcy w koszulkach z krótkimi rękawami i krótkie spodenki. Niektórzy chłopcy tylko w slipkach, bo się szykują do kąpieli i do opalania. Stary dostojny las napełnił się radosnym gwarem młodości - czytamy w innym fragmencie planowanej publikacji "Opowieść o Licheniu".

Ujawnione zapiski budzą skojarzenia ze sprawą przywołaną przez Tomasza Sekielskiego. Historia chłopca molestowanego przez ks. Eugeniusza Makulskiego została szczegółowo przedstawiona w dokumencie "Tylko nie mów nikomu"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

źródło: Fakt

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News