Ksiądz ostro przegiął pałę! "Palemki tych ludzi nie przyjmą wody święconej"

Ksiądz ostro przegiął pałę! "Palemki tych ludzi nie przyjmą wody święconej" Źródło: Fot. Flickr

Niedziela Palmowa miała być dla księdza okazją do interesu, a ośmieszył się na całą Polskę. To ogłoszenie parafialne zyskało potężny rozgłos w sieci. Duchowny został nazwany "Januszem biznesu".

Po tym, jak parafia nastraszyła wiernych, iż palemki kupione poza kościołem nie przyjmą wody święconej probostwo naraziło się na śmieszność i kompromitacje, a internauci turlają się ze śmiechu.

Biznesowa Niedziela Palmowa

Wszystko przez ogłoszenie parafialne, które oburzyło wiernych oraz internautów.  - Palmy kupione przed bramami kościoła nie przyjmują na siebie wody święconej. Zaopatrujemy się w palny przed kościołem, a nie u handlarzy, którzy w ramach ludzkiej naiwności kręcą swój biznes - czytamy w ogłoszeniu parafialnym. Ogłoszenie wywołało lawinę krytycznych komentarzy. Do krytyki palemkowgo pomysłu na biznes parafialny przyłączyli się też inni księża. W związku z czym probostwo na swojej stronie internetowej zamieściło przeprosiny.

Parafia przeprasza

Obrzęd poświęcenia palm na wszystkich Mszach św. Drodzy Parafianie jest sprawą oczywistą, że wszystkie palmy przyjmują wodę święconą, a zatem z radością będziemy je święcić. Wszystkich urażonych informacją z poprzedniej niedzieli bardzo przepraszamy - czytamy na stronie internetowej parafii. Sławetne ogłoszenie o nie przyjmowaniu wody święconej przez palemki zakupione poza kościołem wykpił ksiądz Krzysztof Mądel. - Jeśli ksiądz mówi coś takiego, wierny wcale nie musi go słuchać. Kiedy ktoś z dużą łatwością stwierdza, że coś - w tym wypadku palemka - nie jest godne liturgii, zamienia chrześcijan w małą sektę. Z tego księdza wychodzi więc małostkowość. Przyczyna jest prozaiczna: sprzedaż tylko kościelnych palem. Ale można pomyśleć, że skoro tak robi, to utrudnia też dostęp do sakramentów. Chrystus nigdy by się na to nie zgodził - argumentował kapłan. Proponowane linki: 
  1. Kościół podał nową listę grzechów. Polacy nie mogą w to uwierzyć
  2. Ta Wielkanoc nie będzie spokojna. Masowe akcje w kościołach, wierni oburzeni
  3. Zrozpaczona prawica we łzach. Kościół katolicki odda muzułmanom...
Źródło: wiadomosci.wp.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News