Ksiądz ostro o Kaczyńskim: "To łgarz z poparciem biskupów!"

Ksiądz ostro o Kaczyńskim: "To łgarz z poparciem biskupów!" Źródło: źródło: wikimedia.org/Piotr Drabik, Martin Davidek

Mogłoby się zdawać, że za rządami PiS murem stoi cały polski Kościół i jego księża. Nic bardziej mylnego. Wśród kleru także bowiem znaleźć można przeciwników obecnej władzy, którzy nie boją się ostro krytykować władzę. Jednym z takich duchownych jest ksiądz Stanisław Walczak.

Ksiądz bezpardonowo potępił obecną władzę, a zwłaszcza prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził, że oskarżając Donalda Tuska o "łamanie wszelkich zasad UE" Kaczyński "łże w żywe oczy". Zdaniem Walczaka, lider PiS wykorzystuje kler, jak tubę propagandową, do szerzenia swoich idei i przekonań. Księża mają upowszechniać "kłamstwa Kaczyńskiego i szczuć Polaków przeciw wszystkiemu, co inne i obce".

 - Ten łgarz ma poparcie silnej grupy polskich biskupów i wielkiej rzesz polskich duchownych! To oni popierają kłamstwa na temat katastrofy smoleńskiej, to oni szczują Polaków przeciw wszystkiemu, co obce i inne. A on, prezes, bezkarnie, rzuca oszczerstwa i kłamie! Jego koneksje z Radiem Maryja i TV Trwam dowodzą, że kłamstwo stało się oficjalnym orężem katolików narodowych w Polsce - czytamy we wpisie księdza.

Taka "współpraca" władzy politycznej z Kościołem ma być niszcząca dla tego drugiego, podkreśla Walczak. Z kolei księży, którzy wspierają PiS duchowny określił mianem "zagubionych".

źródło: facebook.com/silesiade

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News