Ksiądz na mszy zaatakował WOŚP. Część wiernych oburzona wyszła z kościoła

Ksiądz na mszy zaatakował WOŚP. Część wiernych oburzona wyszła z kościoła Źródło: fot. pixabay / flickr

W całej Polsce ma miejsce dzisiaj finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego tysiące wolontariuszy w niemal wszystkich miastach w Polsce zbierają pieniądze dla seniorów i juniorów. Nie wszyscy jednak popierają akcję Owsiaka - jeden z księży podczas mszy ostro skrytykował WOŚP przez co część wiernych oburzona wyszła z kościoła.

Ksiądz Piotr Maciejski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich wzbudził niemałe kontrowersje podczas niedzielnej mszy.

W pewnym momencie nabożeństwa duchowny zszedł na temat wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy zbierali pieniądze w pobliżu kościoła.

 - Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję - powiedział do zgromadzonych w świątyni ksiądz Maciejski.

Słowa duchownego wywołały oburzenie części z wiernych, którzy ostentacyjnie wyszli z kościoła. Zebrali się wokół wolontariuszy WOŚP, których zaczęli przepraszać za słowa księdza.

Lokalne media spytały duchownego czy takie słowa podczas mszy są stosowne.

 - A czy uważa Pan za stosowne zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy później bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję? - odpowiedział ks. Maciejski dziennikarzowi nto.pl

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News