Polski ksiądz oskarżony o tuszowanie pedofilii reprezentuje episkopat na szczycie w Watykanie

Polski ksiądz oskarżony o tuszowanie pedofilii reprezentuje episkopat na szczycie w Watykanie Źródło: YouTube/Archidiecezja Krakowska

Ksiądz, który od dłuższego czasu oskarżony jest o tuszowanie przypadków pedofilii wśród polskiego duchowieństwa, został wysłany do Watykanu jako członek polskiej delegacji na szczyt ws. przeciwdziałaniu temu zjawisku. Na fakt ten uwagę zwrócili użytkownicy Twittera, w tym prof. Joanna Senyszyn.

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski został przed dwoma dniami ogłoszony zastępcą arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który nie może udać się do Stolicy Apostolskiego z powodu problemów zdrowotnych. Ogółem w skład polskiej delegacji na zwołany przez papieża Franciszka szczyt ws. pedofilii weszli jeszcze biskup Artur Miziński i ojciec Adam Żak.

Temat wysłania do Watykanu Jędraszewskiego wywołał wiele kontrowersji, ponieważ zastępca szefa KEP oskarżany jest o uczestnictwo w tuszowaniu skandali pedofilskich i przenoszenie księży pedofilów do innych parafii. Decyzja Episkopatu wywołała gorącą dyskusję, w której przewagę zyskał pogląd, że taki ksiądz nie powinien reprezentować polskiego Kościoła w Watykanie.

- W Watykanie szczyt nt. pedofilii w Kościele. Polskę reprezentuje abp Jędraszewski, którego nazwisko jest w przekazanym Franciszkowi raporcie naruszeń prawa w działaniach polskich biskupów (ukrywanie, przenoszenie księży-pedofilów). Brawa dla Episkopatu Polski za wysłanie specjalisty - napisała oburzona sprawą Joanna Senyszyn.

Szczyt, na który przybyli przedstawiciele Kościołów i zakonów z całego świata rozpoczął się wczoraj i potrwa przez kilka dni. Sam papież w ostatnim czasie sprawę wyplenienia pedofilii z Kościoła wziął we własne ręce, czego efektem jest właśnie trwający szczyt.

- Nie wystarczy samo potępienie takich czynów, potrzebne są konkretne działania [...] Święty Lud Boży patrzy na nas i oczekuje nie prostych i oczywistych potępień, ale konkretnych i skutecznych środków, które zapobiegłyby pedofilii w Kościele - powiedział na otwarciu spotkania Franciszek.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  2. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  3. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  4. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie
  5. Katarzyna Figura schudła! Aktorka przeszła spektakularną metamorfozę
  6. Młodsza córka Hanny Lis to prawdziwa piękność! Podobna do mamy?

źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News