wośp
Fot. Wikipedia.org
Mikołaj Pilecki - 11 Stycznia 2019

Skandaliczne słowa księdza o WOŚP. Darczyńcy i wolontariusze nie mogą uwierzyć

Już pojutrze odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze po raz kolejny policzą zebrane pieniądze, a pod Pałacem Kultury zorganizowany zostanie wielki koncert. Impreza wzbudza także wiele kontrowersji, a pewien ksiądz dolał oliwy do ognia. Zachował się skrajnie skandalicznie i darczyńcy i wolontariusze nie mogą w to uwierzyć. 

Fundacja Jerzego Owsiaka od wielu lat pozostaje przedmiotem gorącego, wewnętrznego sporu wśród praktykujących katolików i przedstawicieli prawicy. Spór prowadzony jest na bardzo wielu poziomach, także metafizycznym. Jeden z księży postanowił mocno uderzyć w WOŚP i osoby ją wspierające. Sprawę za pośrednictwem Twittera nagłośnił jezuita ks. Grzegorz Kramer. Niestety, duchowny nie podaje personaliów kolegi po fachu, który otwarcie obraził miliony wiernych Kościoła katolickiego w Polsce, którzy chętnie uczestniczą w bezinteresownej pomocy w ramach Wielkiej Orkiestry. - "Sekta WOŚP w natarciu" - napisał ksiądz. Zastanawiam się jak można, po takim tekście spojrzeć ludziom na Eucharystii w twarz. Przecież część z nich w tę niedzielę będzie na Mszy, albo będą to wolontariusze, albo darczyńcy "sekty" - pisze na "TT" ks. Kramer.

Ksiądz obraził miliony Polaków

Na publikacje zakonnika odpowiedziało wielu oburzonych słowami anonimowego duchownego internautów. Niektórzy otwarcie przedstawiali się jako osoby niezwiązane z Kościołem, ale popierające postawę Kramera. - Grzegorz, niestety, ale w polskiej "filii" tej organizacji jesteś, wraz z kilkorgiem innych kapłanów, w znakomitej mniejszości. Niestety, większość Twoich "kolegów" po fachu to ludzie, którzy powinni robić zupełnie co innego. I dzięki nim ludzie się od tej "organizacji" odwracają; Jak zachoruje. to mu nie będzie przeszkadzać leczenie sprzętem orkiestry, obrzydliwy klecha; Jak ślepym i marnym duchowo trzeba być, żeby czuć potrzebę podzielenia i skłócenia ze sobą ludzi, których jednoczy chęć niesienia bezinteresownej pomocy? Dane pokazują, że takie osoby angażują się w ciągu roku w wiele różnych akcji pomocowych - czytamy w odpowiedziach do tweeta jezuity.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytura jak marzenie! Ci Polacy dostają z ZUS-u krocieCzytaj dalej
Już wcześniej Grzegorz Kramer wyrażał swoje niecodzienne, jak na duchownego katolickiego, poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 7 stycznia na jego Twitterze pojawiła się fotografia jego samego opatrzona logiem Fundacji.

Już pojutrze 27. finał WOŚP

Już jutro w całej Polsce zakończy się kwesta WOŚP. Wolontariusze rozpoczną liczenie zebranych pieniędzy. W Warszawie Jerzy Owsiak poprowadzi oficjalny program poświęcony efektom tegorocznej edycji akcji, co relacjonować będziemy na Pikio.pl. - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. - czytamy na oficjalnej stronie Fundacji WOŚP.Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjnyZOBACZ NA PIKIO.PL:
  1. Franciszek próbuje walczyć, ale to go przerasta. Zwołano PILNĄ naradę szefów Kościoła z całego świata
  2. Jerzy Owsiak: Charakterystyka najbardziej znanego w Polsce altruisty
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
  5. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
Zasady rodziny królewskiejRodzina królewska nie ma łatwego życia. Od dziwacznych zasad można zbzikować!Czytaj dalej
źródło: Twitter.com/Grzegorz Kramer
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News