Ksiądz z ambony nagle zaczął obrażać strajkujących nauczycieli. Ludzie wychodzili z kościoła w trakcie mszy

Ksiądz z ambony nagle zaczął obrażać strajkujących nauczycieli. Ludzie wychodzili z kościoła w trakcie mszy Źródło: Pixabay/kisistvan77

Ksiądz jednej z lubelskich parafii postanowił odnieść się publicznie do rozpoczętego wczoraj strajku nauczycieli. Wywołana przez niego intencja spotkała się z niezadowoleniem części wiernych, którzy słysząc szkalowanie pracowników oświaty zaczęli wychodzić z kościoła.

Ksiądz zapamięta tę reakcję na długo. Jest ona kolejnym dowodem w sprawie, że duchowni powinni ostrożniej patrzeć na społeczne spory, choćby takie jak protest nauczycieli.

Ksiądz zarzucił nauczycielom, że protestują. Prosił w modlitwie o opamiętanie się

Problem pojawił się wówczas, gdy ksiądz postanowił opowiedzieć się po jednej ze stron. Wejście w dopiero co rozpoczęty konflikt okazało się nie być dobrym rozwiązaniem. Jak donoszą lubelskie media, w jednej z tamtejszych parafii wierni usłyszeli wczoraj nietypową modlitwę. Ksiądz wezwał protestujących nauczycieli o zaprzestanie strajku. Ujął to jednak w taki sposób, że znieważył całą grupę zawodową.

- Módlmy się o opamiętanie nauczycieli, którzy w tej chwili bezpodstawnie protestują. I o mądrość dla Polaków, żeby ta sytuacja konfliktowa została jakoś zgodnie z Bożą wolą rozwiązana – prosił obecnych na mszy wiernych.

"Dziennik Wschodni" donosi, że po takiej intencji dorosłe osoby zaczęły wychodzić z mszy świętej. Sprawa została podniesiona również po interwencji czytelniczki gazety, która nie kryła oburzenia słowami, które wypowiedział ksiądz proboszcz. Czytamy, że ksiądz miał też stwierdzić m.in., że "strajkujący nauczyciel to nie nauczyciel". 

Zdaniem oburzonej mieszkanki proboszcz posunął się w swoim komentarzu za daleko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Szkoda że kościół, który powinien być bezstronny, wyraża swoje opinie w taki sposób, że proboszcz zniechęca do kościoła - komentowała dla portalu Lublin112.pl pani Agnieszka.

Co ciekawe, duchowny zwrócił też uwagę na niską frekwencję młodzieży, mimo odbywających się w parafii rekolekcji wielkopostnych.

- Przecież nie chodzicie do szkoły. Trwa strajk. Tym bardziej powinniście być w czasie rekolekcji na mszy świętej - podkreślał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za SKANDALICZNE zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

źródła: Dziennik Wschodni, Lublin112

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News