Wierni myśleli, że to jakiś żart. Ksiądz wjechał do kościoła na osiołku [WIDEO]

Wierni myśleli, że to jakiś żart. Ksiądz wjechał do kościoła na osiołku [WIDEO] Źródło: Facebook.com/screen Zbigniew Łopusiewicz Burmistrz Stronia Śląskiego w latach 1994-2018

Ksiądz z parafii świętego Jana Chrzciciela postanowił w drobiazgowy sposób nawiązać w Niedzielę Palmową do słynnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Kapłan z kościoła w Nowym Gierałtowie osobiście... wjechał na osiołku, aż pod sam ołtarz. Część wiernych i spore grono internautów jest oburzone takim "przedstawieniem".

Ksiądz na osiołku wzorem Jezusa Chrystusa? W jednym z kościołów w powiecie kłodzkim, województwie dolnośląskim postanowiono zaadaptować ten fragment Pisma Świętego na obchody Niedzieli Palmowej.

Ksiądz na osiołku wjeżdża do świątyni. Internauci oburzeni 

Duchowny, który wjeżdża i zeskakuje z osiołka, przechodzi następnie do prowadzenia mszy świętej. Nagranie z duchownym na zwierzęciu umieścił w sieci były burmistrz Stronia Śląskiego Zbigniew Łopusiewicz. Nagranie krąży już po Facebooku, a z racji swojej oryginalności wywołuje spore zainteresowanie internautów. 

Ci w swej większości pozwalają sobie na ostrą krytykę księdza. Część z wiernych natomiast myślała w trakcie mszy, że to zwykły żart. Tymczasem było to z góry zaplanowane.

"Ludzka głupota, tylko zwierzaczka żal"

- Jak z niego taki Jezus, że wjeżdża na osiołku, to może da się również ukrzyżować? - pyta dociekliwie jeden z internautów.

Inni zwracają uwagę na wykorzystywanie biednego zwierzęcia, nieprzyzwyczajonego w końcu - tak jak masywniejszy koń - do dźwigania człowieka.

- Myślałam że już wszystko widziałam, ale to już ludzka głupota żal tylko zwierzaczka. Brak słów - komentuje kolejna z użytkowniczek Facebooka.

- Pokazówka ludzi nawiedzonych. Zero szacunku dla wiary i zwierzaka. Księża już nie mają w sobie żadnej pokory - czytamy dalej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jestem w szoku. Czy to się działo naprawdę? - pyta kolejny internauta

W gąszczu krytyki nie docieramy do komentarza pochwalającego inicjatywę. 

Motyw osiołka powiązany jest z wjazdem Chrystusa do Jerozolimy. Ponoć niejedna polska parafia praktykuje tą tradycję. Samo wykorzystanie zwierzęcia w parafii w Nowym Gierałtowie oburzyło część wiernych. Czy słusznie?

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Te rasy psów są porażająco GŁUPIE. Lepiej sprawdź, czy przypadkiem nie masz w domu psiego fajtłapy
  2. Tego nikt się po Oli Kwaśniewskiej nie spodziewał. Fani są zachwyceni tą nowiną!
  3. Paździoch z Kiepskich w lateksowym stroju i z pejczem domaga się współżycia. Szalone sceny w serialu [ZDJĘCIA]
  4. Dziecko Meghan dało o sobie znać! Są zdjęcia
  5. Dramat Małgorzaty Rozenek. Nie wie, co zrobić ze święconką

źródło: Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News