Polski ksiądz bił i molestował małych chłopców. Spotkała go zasłużona kara

Polski ksiądz bił i molestował małych chłopców. Spotkała go zasłużona kara Źródło: Fot. Flickr

Ksiądz molestujący dzieci to temat który w ostatnim czasie nie szokuje już chyba nikogo. Liczne sprawy o pedofilię i gwałty na nieletnich wychodzą na jaw w zatrważającej wręcz ilości. Kolejnym takim przypadkiem jest ksiądz z Gdyni, który z rzekomej troski zajmował się młodymi harcerzami podczas obozu w Bieszczadach.

Ksiądz Wojciech L. z Gdyni nie ograniczał się tylko i wyłącznie do molestowania na tle seksualnym. Jego chore zapędy zakrawały również o znęcanie się - jedna z jego ofiar była bowiem bita kablem po pośladkach. Ksiądz - sadysta przyznał się już zarzucanych mu czynów.

Ksiądz ukarany. Poza odsiadką w więzieniu otrzymał również zakaz

Po tym jak dwóch pokrzywdzonych chłopców przerwało milczenie, 35 letni duchowny trafił do aresztu, a następnie stanął przez sądem. Sędzia Anna Miszewska uznała go za winnego zarzucanych mu czynów i skazała go na 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Poza tym, że ksiądz będzie musiał odsiedzieć kilka lat w więziennej celi, to będzie musiał również zastosować się do zakazu zbliżania się do swoich ofiar, a także zakazu jakiejkolwiek interakcji z dziećmi i młodzieżą. Wielka tragedia 14-latka i 18-latka rozgrywała się na obozie harcerskim w Bieszczadach. Ksiądz wykorzystywał tam swoją przewagę i kazał chłopcom się rozbierać, a następnie, już bez ubrań, dotykać go w miejscach intymnych. Starszego z nich bił również kablem po pośladkach. Obóz nie był jedynym miejscem w którym nastolatkowie byli krzywdzeni. Ich dramat rozgrywał się również na terenie parafii św. Andrzeja Boboli, gdzie zwyrodnialec wielokrotnie dopuszczał się zakazanych czynów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Pieniądze w zamian za wyrządzone szkody Wobec skrzywdzonych nastolatków zostały zasądzone odszkodowania - jeden z nich otrzymał kwotę 60 tysięcy złotych, a drugi o 20 tysięcy więcej. Poza pieniędzmi które otrzymają chłopcy, ksiądz musi ponieść również wszystkie koszta związane z rozprawami sądowymi, a jest to aż 20 tysięcy złotych. Mimo iż prokuratura jest bardzo zadowolona z efektów rozprawy sądowej, to nic nie jest jeszcze pewne. Obrońca księdza pedofilia zapowiedział bowiem odwołanie od wyroku sądu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rozenek wypowiedziała wojnę Kaczyńskiemu! Przypomniała sobie koszmar z przeszłości
  2. Miękkie jajko Zbigniewa uszczęśliwiło Monikę Zamachowską. Niejedna jej pozazdrości
  3. Fani rodziny królewskiej zachwyceni! Wreszcie poznali imię długo wyczekiwanego malucha
  4. Meghan Markle uratowała rodzinę królewską?! O tej awanturze nikt miał się nie dowiedzieć
  5. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
Następny artykuł