Ksiądz molestujący dzieci to temat który w ostatnim czasie nie szokuje już chyba nikogo. Liczne sprawy o pedofilię i gwałty na nieletnich wychodzą na jaw w zatrważającej wręcz ilości. Kolejnym takim przypadkiem jest ksiądz z Gdyni, który z rzekomej troski zajmował się młodymi harcerzami podczas obozu w Bieszczadach.

Ksiądz Wojciech L. z Gdyni nie ograniczał się tylko i wyłącznie do molestowania na tle seksualnym. Jego chore zapędy zakrawały również o znęcanie się – jedna z jego ofiar była bowiem bita kablem po pośladkach. Ksiądz – sadysta przyznał się już zarzucanych mu czynów.

Ksiądz ukarany. Poza odsiadką w więzieniu otrzymał również zakaz

Po tym jak dwóch pokrzywdzonych chłopców przerwało milczenie, 35 letni duchowny trafił do aresztu, a następnie stanął przez sądem. Sędzia Anna Miszewska uznała go za winnego zarzucanych mu czynów i skazała go na 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Poza tym, że ksiądz będzie musiał odsiedzieć kilka lat w więziennej celi, to będzie musiał również zastosować się do zakazu zbliżania się do swoich ofiar, a także zakazu jakiejkolwiek interakcji z dziećmi i młodzieżą.

Wielka tragedia 14-latka i 18-latka rozgrywała się na obozie harcerskim w Bieszczadach. Ksiądz wykorzystywał tam swoją przewagę i kazał chłopcom się rozbierać, a następnie, już bez ubrań, dotykać go w miejscach intymnych. Starszego z nich bił również kablem po pośladkach.

Obóz nie był jedynym miejscem w którym nastolatkowie byli krzywdzeni. Ich dramat rozgrywał się również na terenie parafii św. Andrzeja Boboli, gdzie zwyrodnialec wielokrotnie dopuszczał się zakazanych czynów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10 największych skandali, które wstrząsnęły Watykanem [ZDJĘCIA]

Pieniądze w zamian za wyrządzone szkody

Wobec skrzywdzonych nastolatków zostały zasądzone odszkodowania – jeden z nich otrzymał kwotę 60 tysięcy złotych, a drugi o 20 tysięcy więcej. Poza pieniędzmi które otrzymają chłopcy, ksiądz musi ponieść również wszystkie koszta związane z rozprawami sądowymi, a jest to aż 20 tysięcy złotych.

Mimo iż prokuratura jest bardzo zadowolona z efektów rozprawy sądowej, to nic nie jest jeszcze pewne. Obrońca księdza pedofilia zapowiedział bowiem odwołanie od wyroku sądu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozenek wypowiedziała wojnę Kaczyńskiemu! Przypomniała sobie koszmar z przeszłości
  2. Miękkie jajko Zbigniewa uszczęśliwiło Monikę Zamachowską. Niejedna jej pozazdrości
  3. Fani rodziny królewskiej zachwyceni! Wreszcie poznali imię długo wyczekiwanego malucha
  4. Meghan Markle uratowała rodzinę królewską?! O tej awanturze nikt miał się nie dowiedzieć
  5. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE

Kościół chyli się ku upadkowi? Papież nie radzi sobie z kryzysem