Ksiądz Jacek Międlar wystąpił ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Kontrowersyjny kapłan poinformował o tym na Twitterze. Stwierdził, że „nie jest w stanie łączyć Prawdy i Słowa Bożego z liberalną narracją środowisk żydowskich i gejowskich lobbystów”.

Jak oświadczył ksiądz Międlar, opuścił zakon, by „zachować twarz, honor i wierność Chrystusowi”. Nie był bowiem w stanie „łączyć Prawdy i Słowa Bożego z liberalną narracją w jaką próbowano go wpisać”.

 – To prawda, wystąpiłem ze Zgromadzenia Misji. Chcąc zachować twarz, honor i wierność Jezusowi Chrystusowi oraz Jego Świętej Ewangelii, w związku ze złożonym ślubowaniem nie jestem w stanie łączyć Prawdy i Bożego Słowa z liberalną narracją, w jaką środowiska żydowskie, gejowscy lobbyści, a zatem i moi przełożeni, próbowali mnie wpisać – oświadczył kapłan.

Kontrowersyjny ksiądz stwierdził, że gdyby uległ naciskom, stanąłby po drugiej stronie barykady – „zdradziłby Chrystusa i stał się wrogiem Kościoła”.

 – Zdradziłbym Chrystusa, gdybym ustąpił wobec wywieranych na mnie nacisków. Gdybym wpisał się w demoliberalną narrację, z zadeklarowanego obrońcy, stałbym się nieprzyjacielem Kościoła. Na to nigdy nie mogę sobie pozwolić – wyjaśnił.

Kapłan stwierdził też, że toczy się właśnie „wielka wojna dobra ze złem”, a czasami zdarza się, że zło można spotkać też wśród kościelnych władz – „zło zamieszkało w licznym pałacach biskupich”. Ksiądz zadeklarował podjęcie walki i oświadczył, że „prędzej umrze niż wyrzeknie się Chrystusa, Ojczyzny i Kościoła”.

 – Jesteśmy na wojnie dobra ze złem. Również ze złem, które zamieszkało w licznych pałacach biskupich. Publicznie oświadczam, że prędzej umrę niż wyrzeknę się Chrystusa, Ojczyzny i troski o Święty Kościół Katolicki, do którego przynależę i przynależeć będę – podkreślił Międlar.

Ksiądz Międlar zapowiedział, że szersze wytłumaczenie jego odejścia ze Zgromadzenia zostanie opublikowane w piątek w tygodniku Warszawska Gazeta, gdzie jego teksty będą pojawiać się regularnie.

źródło: twitter.com/jarek_44
źródło: twitter.com/jarek_44

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: onet.pl
pt

...

Zobacz również