Ksiądz Międlar w TVP już bez koloratki o awansach w Kościele. "Homo lobby pociąga za sznurki"

Ksiądz Międlar w TVP już bez koloratki o awansach w Kościele. "Homo lobby pociąga za sznurki" Źródło: fot. TVP/wpolityce.pl

Ksiądz Jacek Międlar stał się najgłośniejszym i najbardziej kontrowersyjnym duchownym w Polsce, mimo iż episkopat próbował zabronić mu publicznego wypowiadania się. Ten jednak sprzeciwił się przełożonym i nadal głosi swoje poglądy. Ma swoich zwolenników, aczkolwiek powiększa się grono jego oponentów, którzy przekonują, że "ma homoseksualną obsesję". 

Ksiądz przekonywał u Jana Pospieszalskiego w TVP, że episkopat zakneblował mu usta i zabronił głosić Ewangelię.

- Zakneblowano mi usta, zabroniono mi mówić, zabroniono mi głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa. Chcę budować Kościół od dołu. Nie jestem poza Kościołem, jestem jego częścią — mówił.

Międlar spotyka się z zarzutami, że ma homoseksualną obsesję. Jednak nadal formułuje te zarzuty pod adresem polskiego kleru i przekonuje, że informacje będą ujawniane.

- W polskim Kościele rządzi lobby homoseksualne. (chwilę później sprecyzował). Dobrze wiem, że nie rządzi, ale wywiera naciski. Takie informacje będą musiały wyciekać. Jeśli takie osoby będą pociągały za sznurki, to nie dziwmy się, że Kościół będzie coraz słabszy — dodał.

- Pan uderza w ten sposób we wszystkich księży. Dokładnie te słowa będą cytowane przez wściekłe, najbardziej antykatolickie portale. Korki szampana już strzelają - mówił Pospieszalski.

Jak przekonuje ksiądz, "homoseksualni księża wciągani są na wyższe stanowiska kurialne".

- Wciąga się ich do kurii, to kurie podejmują najważniejsze decyzje. Ksiądz Mariusz Trąba, rektor seminarium sosnowieckiego, spotykał się z adiunktem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Cocomo, klubie gejowskim. Co się z nim stało? Piastuje funkcję w kurii sosnowieckiej. Ks. Isakiewicz-Zalewski mówił o jednej z kurii, która jest obsadzona homoseksualistami, to jest kuria sosnowiecka - mówił Międlar.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News