Ksiądz sprzedał Morawieckiemu działki za pół darmo. Jest zaufanym człowiekiem Macierewicza, awansował na generała

Ksiądz sprzedał Morawieckiemu działki za pół darmo. Jest zaufanym człowiekiem Macierewicza, awansował na generała Źródło: YouTube - Wirtualna Polska

Ksiądz, który ma doskonały kontakt z Mateuszem Morawieckim, nie jest powszechnie znaną osobą. Kojarzą go jedynie osoby ze środowiska, jednak ma on doskonały kontakt z obecnym premierem. Przy okazji jest również bardzo bliskim znajomym Antoniego Macierewicza.

Ksiądz, który już wiele lat temu kontaktował się z Mateuszem Morawieckim i finalizował z nim interesy nie jest osobą powszechnie znaną. Z pewnością można uznać go za osobę bliską otoczeniu obecnego premiera, z którym miał okazję wielokrotnie współpracować. Duchowny należy do ludzi znanych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, między innymi z otoczenia Antoniego Macierewicza.

Jest nim ksiądz pułkownik Sławomir Żarski, który może pochwalić się również wysokim stopniem wojskowym. Rok temu awansował do swojej obecnej rangi, jednak z samym Mateuszem Morawieckim zna się już od bardzo wielu lat. Pierwsze interesy z jednym z najważniejszych polityków w naszym państwie prowadził i finalizował jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś znają go najważniejsi parlamentarzyści związani z partią rządzącą. 

Ksiądz Sławomir Żarski należy do najbardziej znanych duchownych

Już w 2002 roku ksiądz Sławomir Żarski rozpoczynał współpracę z politykami. Wówczas porozumiał się z Mateuszem Morawieckim, który nie był wtedy związany bezpośrednio z polityką, choć powiązania jego ojca były powszechnie znane. Dzisiejszy premier porozumiał się z duchownym w kwestii zakupu działek należących do parafii we Wrocławiu. 

Miały one łączną powierzchnię 15 hektarów, jednak kapłan zażądał za nie kwoty o połowę niższej, niż wynosiła ich wartość. Informacje na ten temat długo nie wychodziły na jaw, aż w końcu upubliczniła je Gazeta Wyborcza. Póki co ani premier, ani ksiądz Żarski nie odnieśli się do interesujących wiadomości sprzed siedemnastu lat. 

Ksiądz jest jednym z zaufanych ludzi Antoniego Macierewicza

Kwota ta miała wynosić jedynie 700 tysięcy złotych, choć w istocie prawdziwa wartość działek jeszcze trzy lata wcześniej przekraczała 4 miliony. Dziś duchowni związani z wrocławską parafią nie są w stanie wytłumaczyć, dlaczego doszło do sprzedaży terenów w tak promocyjnej cenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe, o generalski stopień dla księdza długo zabiegał sam Antoni Macierewicz, a udało się go uzyskać dopiero po uzyskaniu zgody Andrzeja Dudy. Prezydent długo nie chciał się zgodzić na ten awans, doszło do niego dopiero na trzy lata po zwycięstwie PiS-u w wyborach do Sejmu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktorka kultowego serialu TVP przeżyła prawdziwe piekło! Okropna choroba zabrała jej radość życia. "Ból był koszmarem"
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  3. Doniesienia mediów nt. żony zabitego Adamowicza porażają. Prokuratura stawia zarzuty, chodzi o oszustwa finansowe
  4. TVN: rząd pilnie wysyła sms-y mieszkańcom 71 powiatów o sytuacji kryzysowej. Może nawet nie być prądu, takie idą burze
  5. Nie było łatwo, ale dziennikarze dotarli do prawdziwej, porażającej kwoty emerytury Głódzia. Wierni złapią się za głowy
  6. Dramatyczne informacje Polsatu. Na zachodzie Polski rozszalał się pożar, z którym walczą 32 zastępy straży pożarnej
     

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News