Ksiądz Paweł przekonuje: Sama Maryja chciała być nazywana "Królową Polski"

Ksiądz Paweł przekonuje: Sama Maryja chciała być nazywana "Królową Polski" Źródło: screen youtube.com/Jakub Bierzyński

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik w swojej wypowiedzi przekonuje, że to sama Maryja chciała, aby nazywać ją królową Polski. Duchowny opiera się na dwóch powodach.

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik jest rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski, a swoimi słowami odnosił się do Uroczystości NMP Królowej Polski, które odbywają się właśnie dzisiaj na Jasnej Górze w Częstochowie. To właśnie tam miało też miejsce kazanie, na którym opiera swoje stwierdzenie ksiądz Paweł, jednak jest jeszcze jedna kwestia, o której wspomina.

Ksiądz Paweł o objawieniach maryjnych

Każdy z nas słyszał kiedyś stwierdzenie "Maryja Królowa Polski", czy to podczas kazania lub w modlitwie. Zapewne większość osób wiąże to określenie z powierzeniem opieki nad naszym krajem Matce Boskiej podczas potopu szwedzkiego. Jednak samo to określenie jest o wiele starsze i właśnie do tego między innymi nawiązuje ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Chodzi dokładniej o objawienia maryjne z 1608 roku ojca Juliusza Mancinelliego, włoskiego jezuity. Podczas swoich widzeń duchowny zobaczył samą Maryję.

 - Dlaczego nie nazywasz Mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie - powiedziała Matka Boska.

Od tego momentu ojciec Manacinelli podczas swoich modlitw zaczął właśnie używać stwierdzenia „Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami”, które tak doskonale znamy. Ksiądz Paweł swoje stwierdzenie opiera również na kazaniu sprzed 2 lat, które wygłosił na Jasnej Górze abp. Stanisław Gądecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie da się ukryć, że wiara katolicka jest bardzo zakorzeniona w naszej kulturze, w której i tak słychać często opinię, że Polska jest wyjątkowym narodem, wręcz wybranym przed szereg spośród innych. Można to zobaczyć, chociażby w naszej literaturze, jednak można znaleźć głosy w Internecie, że takie przedstawienie osoby świętej sugeruje, że nie jest ona bezstronna.

Niektórzy internauci wskazują, że w wypadku Maryi, czyli samej Matki Boskiej, należy mówić w kategoriach raczej globalnych, aniżeli wskazywać, że umiłowała sobie szczególnie tylko jeden narów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że ukazywała się w wielu miejscach na całym świecie, które nie były wcale powiązane z naszym krajem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 44-letnia aktorka URODZIŁA! Pokazała się w bikini i zszokowała wszystkich!
  2. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  5. Rodowicz mieszka w 100-letniej willi, która ścina z nóg
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

źródło: eKai

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News