Nie żyje polski dziennikarz. Nagła i szokująca śmierć

Nie żyje polski dziennikarz. Nagła i szokująca śmierć

Ta śmierć była zupełnie niespodziewana. W niezwykle młodym wieku, mając zaledwie 46 lat zmarł dziennikarz, wieloletni pracownik mediów i wykładowca, ks. Marek Łuczak.

Ksiądz Marek Łuczak był kapłanem od 21 lat. Większość swojego kapłańskiego życia poświęcił na pracę w mediach oraz wykłady na wyższych uczelniach. Był bardzo dobrze zorganizowany, nic zatem dziwnego, że piastował wysokie funkcje w redakcjach katolickich.

Ksiądz Marek Łuczak nie żyje. Cały poświęcił się mediom

Marek Łuczak pochodził z Katowic. Od 1997 roku był kapłanem. Rezydował w parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu. Od początku dał się poznać jako sprawny organizator i dobry duszpasterz. Pełnił funkcje konsultora Rady ds. Społecznych w Episkopacie oraz był delegatem arcybiskupa katowickiego ds. dialogu z niewierzącymi. Został asystentem kościelnym okręgowego oddziału katolickiej organizacji "Civitas Christiana". Zaangażował się także w pracę medialną. Został wiceprezesem częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. W 2002 roku zaczął pracę w jednym z najpopularniejszych w Polsce tygodników opinii - "Gościu Niedzielnym". Początkowo był szefem działu religii, a od 2005 roku pełnił już funkcję szefa katowickiej edycji czasopisma. Później przeszedł do innego katolickiego tygodnika - "Niedzieli". Tam, korzystając z ogromnego doświadczenia, pełnił funkcję sekretarza redakcji.

Pracował jako wykładowca i naukowiec

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego prowadził wykłady, miał także tytuł profesora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach. Prowadził tam zajęcia na Wydziale Informatyki i Komunikacji UE. Zmarł w wieku 46 lat na kilka dni przed Pielgrzymką Mężczyzn do Piekar Śląskich. Właśnie wizerunkowi Maryi z Piekar ksiądz Marek Łuczak poświęcił wiele swoich prac naukowych. Jego pogrzeb odbył się w środę o godzinie 12. Msza żałobna odprawiona została w parafii św. Józefa Robotnika w Katowicach-Józefowcu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Wszystkie media poinformowały, że znany dziennikarz nie żyje. Właśnie pojawił się na konferencji!
  2. Nie żyje znana aktorka. Syn opublikował jej zdjęcie tuż przed śmiercią
  3. Radio nie będzie już takie samo. Nie żyje najsłynniejszy polski radiowiec
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News