ksiądz lemański
TVP.pl
Anna Maria Guziewska - 30 Listopada 2018

Ksiądz ujawnia kompromitujące rząd PiS fakty. Z tego NIGDY się nie wytłumaczą

Ksiądz Wojciech Lemański po raz kolejny postanowił skomentować działania polskiego rządu. Okazuje się, że kontrowersyjny duchowny zwrócił uwagę na kompromitujący dla PiS raport. O wszystkim poinformował na swoim Facebooku.

KsiądzWojciech Lemański wielokrotnie zwracał się przeciwko władzom Kościoła. Teraz postanowił skomentować także działania rządu, które w jego ocenie, nie przewidują pomocy najbiedniejszym. Po ocenie aktualnych nastrojów politycznych, a także podsumowaniu działań sektora socjalnego, zwrócił uwagę na poważny problem polskich dzieci. Tym samym skierował swoje zarzuty wobec polityków rządu.

Co powiedział ksiądz Lemański o działaniach Prawa i Sprawiedliwości? Druzgocący raport

"Szlachetna Paczka" opublikowała aktualny raport o polskiej biedzie. Okazuje się, że pomimo założeń rządu o wzroście gospodarczym i ekonomicznej poprawie życia Polaków, liczby mogą zszokować. Dziennikarze, politycy i internauci komentują i udostępniają statystyki. W sprawę zaangażował się także duchowny. - No i wyszło szydło z worka. Teraz wiemy, dlaczego wypłynęła sprawa szefa "Szlachetnej paczki". Widocznie do służb dotarła wiadomość, że fundacja szykuje raport o polskiej biedzie. Jak to, bieda w Polsce za czasów "dobrej zmiany" ? Media narodowe z podatków Polaków opowiadają nam farmazony o wzroście gospodarczym, o polityce socjalnej, o zasługach byłej premier i obecnego ex-bankiera dla najuboższych - a tu taki raport - napisał na swoim Facebooku Lemański. Podane fakty wskazują na to, że aż milion dzieci w Polsce zagrożonych jest ubóstwem. Liczby wzbudziły tak wielkie emocje księdza, że postanowił podsumować działania rządu. - Przecież oni za walkę z ubóstwem przyznali sobie niebotyczne nagrody. Przecież oni kupują luksusowe limuzyny, by szybciej dotrzeć nawet do takiej dziury jak Brzeszcze. Miliardy na Wojska Obrony terytorialnej. Miliardy na węgiel z Rosji i Donbasu. Miliardy na fort w Trempkach. Parady, pomniki, muzea, rejsy, miesięcznice... a tu bieda w polskich domach? - czytamy dalej we wpisie duchownego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jaruzelski i JaruzelskaWojciech Jaruzelski przychylał córce nieba! Luksusowe dzieciństwo MonikiCzytaj dalej
- Co piąta rodzina włączona do Szlachetnej Paczki ma do dyspozycji dziennie 6,70 zł lub mniej. Z kolei 20 proc. rodzin żyje w mieszkaniach, w których nie ma łazienki... - napisała w Internecie jedna z kobiet, analizując najnowszy raport. Informację o raporcie udostępniły także media, zwracając uwagę, że w polskich domach nie dzieje się dobrze. Tym samym i dziennikarze, i internauci apelują do polityków, aby przyjrzeli się tej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Bank Pekao dołącza do bojkotu WOŚP. W głowie się nie mieści, klienci w szoku
  2. Papież Franciszek przeraził polskich księży! Wydał na nich wyrok?
  3. Mały chłopiec uciekł przed dotykiem papieża Franciszka. Nagranie obiegło internet
  4. Znaki zodiaku i ich największe zalety. Jakie są Twoje?
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Odpowiedź eksperta
Papież FranciszekKościół chyli się ku upadkowi? Papież nie radzi sobie z kryzysemCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News