Ksiądz krytykował feministki. Usunięto mu konto na Facebooku "Te głupie baby z piekła nie wyjdą"

Ksiądz krytykował feministki. Usunięto mu konto na Facebooku "Te głupie baby z piekła nie wyjdą"

Ksiądz Marek Różycki już niejednokrotnie dawał na Twitterze znać, co sądzi na temat feministek i czarnego protestu. Kobiety, które protestowały przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, nazywał "głupimi babami". Konto księdza w końcu zostało usunięte. Zrobił to jednak Facebook, a nie Twitter.

Ksiądz Różycki znany jest z popierania działań księdza Jacka Międlara i stawania w obronie kontrowersyjnego duchownego. Sam Różycki określa się jako narodowca i sympatyka Młodzieży Wszechpolskiej i też niejednokrotnie szokował - na przykład podczas słownych utarczek z Mateuszem Kijowskim, który w końcu postarał się o nałożenie blokady na konto duchownego.

Różycki tym razem dwukrotnie pozwolił sobie na Twitterze na krytykę kobiet popierających czarny protest. Kapłan określił protestujące kobiety mianem "głupich bab" i mówił, że "nigdy z piekła nie wyjdą". Podkreślał też, że pozostaje jedynie "świadomie nazywać je głupimi babami", bo nie docierają do nich argumenty "ani logiczne, ani moralne".

źródło: twitter.com/m_rozycki źródło: twitter.com/m_rozycki źródło: twitter.com/m_rozycki źródło: twitter.com/m_rozycki

Jak się okazało, działalność i opinie księdza Różyckiego nie spodobały się na tyle, że postanowiono uniemożliwić mu działalność w medium społecznościowym. Nie dokonał tego Twitter, a Facebook, który usunął konto duchownego. Kapłan napisał o tym na Twitterze, gdzie podkreślił, że "to wyjątkowe jaja", bo na koncie nie było żadnych "kontrowersyjnych treści".

 - Ale to już są wyjątkowe jaja. Nie było na nim żadnych kontrowersyjnych treści, a jedynie grupy dla młodzieży i rodziców - podsumował ksiądz.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: rmf24.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News