Ksiądz Marek Różycki już niejednokrotnie dawał na Twitterze znać, co sądzi na temat feministek i czarnego protestu. Kobiety, które protestowały przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, nazywał „głupimi babami”. Konto księdza w końcu zostało usunięte. Zrobił to jednak Facebook, a nie Twitter.

Ksiądz Różycki znany jest z popierania działań księdza Jacka Międlara i stawania w obronie kontrowersyjnego duchownego. Sam Różycki określa się jako narodowca i sympatyka Młodzieży Wszechpolskiej i też niejednokrotnie szokował – na przykład podczas słownych utarczek z Mateuszem Kijowskim, który w końcu postarał się o nałożenie blokady na konto duchownego.

Różycki tym razem dwukrotnie pozwolił sobie na Twitterze na krytykę kobiet popierających czarny protest. Kapłan określił protestujące kobiety mianem „głupich bab” i mówił, że „nigdy z piekła nie wyjdą”. Podkreślał też, że pozostaje jedynie „świadomie nazywać je głupimi babami”, bo nie docierają do nich argumenty „ani logiczne, ani moralne”.

źródło: twitter.com/m_rozycki
źródło: twitter.com/m_rozycki
źródło: twitter.com/m_rozycki
źródło: twitter.com/m_rozycki

Jak się okazało, działalność i opinie księdza Różyckiego nie spodobały się na tyle, że postanowiono uniemożliwić mu działalność w medium społecznościowym. Nie dokonał tego Twitter, a Facebook, który usunął konto duchownego. Kapłan napisał o tym na Twitterze, gdzie podkreślił, że „to wyjątkowe jaja”, bo na koncie nie było żadnych „kontrowersyjnych treści”.

 – Ale to już są wyjątkowe jaja. Nie było na nim żadnych kontrowersyjnych treści, a jedynie grupy dla młodzieży i rodziców – podsumował ksiądz.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: rmf24.pl
pt

...

Zobacz również