Ksiądz uczestniczący w orgiach wraca do Kościoła. Biskup wybacza "jak ojciec"

Ksiądz uczestniczący w orgiach wraca do Kościoła. Biskup wybacza "jak ojciec" Źródło: Pixabay/Foto-Rabe

Ksiądz Roberto Cavazzana był uważany przez wielu wiernych za bardzo charyzmatycznego, dobrego duchownego z powołaniem. Niestety kapłan skrywał szokujące sekrety, przez które został odsunięty od swej posługi. Ostatecznie biskup postanowił jednak wybaczyć mu "jak ojciec".

Ksiądz Roberto Cavazzana kojarzył się licznym katolikom mieszkającym w okolicach wsi Carbonara di Rovolon niedaleko Wenecji z prawdziwym wzorem chrześcijańskiego życia. Duchownemu udało się przyciągnąć do Kościoła wielu wiernych dzięki charyzmatycznym kazaniom oraz nowoczesnemu podejściu do biblijnych nauk. Był lubiany, uważano go za dobrego, przyjaznego człowieka, któremu można zaufać.

Ksiądz Cavazzana ukrywał przed światem wiele grzechów

Jak się jednak okazało, 43-letni ksiądz skrywał zadziwiające sekrety, które wstrząsnęły lokalną opinią publiczną. Niespodziewanie wyszło bowiem na jaw, że brał udział w orgiach organizowanych przez znajomego duchownego. Poza tym współżył z 13 kobietami mieszkającymi na terenie jego parafii.

Jako że sprawa była naprawdę kontrowersyjna, przełożeni Cavazzany podjęli decyzję o odsunięciu go od posługi. Nakazano mu przez rok mieszkać wśród osób biednych i tam rozmyślać nad wszystkimi grzechami, które popełnił. Według włoskich hierarchów kościelnych odizolowanie duchownego od dawnego życia rzeczywiście przyniosło pożądane skutki, a sam ksiądz przeszedł sporą przemianę. Podobnego zdania byli dziennikarze, którzy odbyli kilka rozmów z kapłanem w czasie jego "wygnania".

Roberto Cavazzana powraca na łono Kościoła dzięki wybaczeniu biskupa

Ostatecznie miejscowy biskup ogłosił oficjalnie, że zadecydował o wybaczeniu księdzu "jak ojciec". Cavazzana powróci więc do posługi, otrzymując przy tym wsparcie lokalnej społeczności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- On jest dobrym kapłanem. Mamy nadzieję, że wkrótce do nas wróci. Jesteśmy gotowi mu przebaczyć - powiedziała w rozmowie z mediami Maria Elena Sinigalia, pracująca dla miejscowych organów samorządowych.

43-letni kapłan poprosił już więc o wybaczenie wszystkich, których swymi działaniami mógł skrzywdzić lub zgorszyć. Decyzja biskupa wyraźnie go uspokoiła.

- Proszę o przebaczenie za słowa, gesty i wszystkie błędy, które popełniłem - stwierdził w otwarty sposób Cavazzana.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  2. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  3. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach
  4. Anna Seniuk z synem. To PRZYSTOJNY i bardzo znany aktor [ZDJĘCIA]
  5. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Nikt się TEGO nie spodziewał!

Źródło: Wprost

Następny artykuł