Ksiądz z katedry Notre Dame wypowiedział słowa, które przejdą do historii. "Wszystko uratowane"

Ksiądz z katedry Notre Dame wypowiedział słowa, które przejdą do historii. "Wszystko uratowane" Źródło: Twitter.com/Mgr Michel Aupetit

Ksiądz Michel Aupetit, arcybiskup Paryża, dał wiernym z całego świata nadzieję. Potwierdził, że katedra Notre Dame, która wczoraj stanęła w ogniu, jest do odratowania.

Ksiądz przekazał swoje słowa za pośrednictwem konta społecznościowego na Twitterze. Hierarcha paryski jest szczególnie wstrząśnięty wczorajszą tragedią. Na oczach całego świata płonął jeden z ważniejszych zabytków Paryża.

Ksiądz z Paryża pełen nadziei. "Wieże i fasada zostały odratowane"

Według "Le Figaro" pożar udało się opanować dopiero o godzinie 4 nad ranem. Wciąż nie ma oficjalnej przyczyny wzniecenia ognia. Mówi się o zaprószeniu ognia w wyniku prac remontowych.

Szczęściem w nieszczęściu jest ocalenie głównej konstrukcji świątyni. Informację w tej sprawie podały francuskie media, bazujące na relacji straży pożarnej. Do modlitwy w intencji narodu francuskiego wezwał wczoraj arcybiskup Paryża Michel Aupetit.

- Módlmy się. Jeśli chcecie, uruchomcie dzwony waszych kościołów, by zaprosić do wspólnej modlitwy - zachęcał wiernych i inne paryskie parafie do modlitwy na Twitterze arcybiskup stolicy Francji.

W sprawie zabrał głos prezydent Francji Emmanuel Macron. Z miejsca zapowiedział odbudowę świątyni. 

- To jest niewątpliwie przeznaczenie francuskiego narodu - powiedział, cytowany dziś przez światowe media.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwszy biskup Paryża obwieścił jako pierwszy światu, że niemal pewne jest ocalenie struktury głównej Notre Dame. Ta wiadomość była prawdziwym pokrzepieniem serc dla Francuzów i wiernych z całego świata.

- Drodzy przyjaciele, w tym momencie wydaje się, że wieże i fasada Notre Dame zostały uratowane. Cała diecezja łączyła się w modlitwie z młodymi ludźmi, którzy modlili się przy fontannie św. Michała. Pozostańmy zjednoczeni bardziej niż kiedykolwiek w Nadziei - napisał na Twitterze arcybiskup Aupetit.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agata Duda może być dumna! Prezydent upiecze wielkanocne baby „Umówiłem się z żoną, ze coś zrobię
  2. Zbigniew Wodecki miał romans z piękną aktorką? Podobno ukrywał to przed całym światem
  3. Zdecydowana reakcja Watykanu w związku ze strasznym pożarem katedry Notre Dame
  4. Oby Gwiazdowski się mylił. "Emeryci pobiorą pieniądze na leki ze skarbonek wnuków"
  5. Wstrząsające wyznane uczestniczki "Big Brothera" o śmierci mamy. Stoczyła dramatyczną walkę z ojcem
  6. Początek przełomu w leczeniu nowotworu? Lek oparty na szczepionce

źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News