Szokujące doniesienia z Białegostoku: ksiądz katecheta wielokrotnie zgwałcił dziewczynkę, która była jego uczennicą. Jego ofiara miała wówczas mniej niż 15 lat. To co zrobił jest paskudne. Za to kara? Po prostu kuriozalna i absolutnie oburzająca. Dlaczego wymiar sprawiedliwości cały czas na to pozwala?  

28-letni Marcin Ł. był wikarym w małomiasteczkowej parafii i katechetą w szkole podstawowej i gimnazjum. Duchownemu postawiono właśnie zarzut co najmniej trzykrotnego gwałtu na nastolatce, która nie miała wtedy 15-stu lat.

ZOBACZ TAKŻE: Będzie ostro. Polskie zakonnice ćwiczą sztuki walki

Białystok: ksiądz katecheta wielokrotnie zgwałcił dziewczynkę

O tej szokującej sprawie poinformowało Radio Zet. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce złożyła już akt oskarżenia przeciwko księdzu-zwyrodnialcowi do Sądu Okręgowego w Białymstoku.

Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy prokuratury w Ostrołęce poinformowała w rozmowie z dziennikarzami, że oskarżony ksiądz miał podstępem zwabiać nastolatkę na plebanię, gdzie zamykał drzwi na klucz i brutalnie ją gwałcił.

ZOBACZ TAKŻE: Sprzedają piasek, po którym chodził Kaczyński. Cena powala

Kobieta oświadczyła również, że mając na uwadze dobro skrzywdzonej dziewczynki, nie może podać dokładnych szczegółów sprawy i nazwy miejscowości, w której doszło do tych skandalicznych wydarzeń.

Oskarżonemu duchownemu za co najmniej trzykrotny gwałt na nieletniej poniżej 15. roku życia grożą… 3 lata więzienia. To absolutnie skandaliczna i nieadekwatna do czynu kara. Czy wymiar sprawiedliwości nie może traktować wszystkich obywateli na równi?

Internauci nie mogą uwierzyć w to, że ponownie osoba stanu duchownego jest łagodniej traktowana przez sądy. Za tak brutalne gwałty na nieletniej powinien spędzić długie lata w więzieniu. Tymczasem kara dla katechety jest wyjątkowo żenująca, kuriozalna i oburzająca. Nie tylko dla ofiary oraz jej rodziny, ale również dla opinii publicznej.

Internauci domagają się od ministerstwa sprawiedliwości działań w kierunku wpłynięcia na sądy i prokuratorów, którzy łagodnie traktują duchownych. Trudno jednak uwierzyć w to, że PiS odważy się na tak radykalne zmiany.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka awantura w Dzień Dobry TVN! Ksiądz: Za to trzeba zapłacić

Źródło: wp.pl

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

10 polskich seriali z czasów PRL, które można oglądać bez końca


Największe upadki w polskiej polityce [ZDJĘCIA]