Ujawniono szczegóły tego co wyczyniał ks. Jankowski. Ofiary przerywają milczenie

Ujawniono szczegóły tego co wyczyniał ks. Jankowski. Ofiary przerywają milczenie Źródło: Screen YouTube

Ksiądz Jankowski - jak donoszą media w Polsce - miał wyczyniać naprawdę obrzydliwe rzeczy. Teraz wychodzą na jaw, czego dokładnie miał dopuścić się duchowny "Solidarności". Ludzie nie mogą uwierzyć, że coś takiego miało miejsce i robił to człowiek o wielkim autorytecie. 

Ksiądz Jankowski to bardzo znana postać w Polsce. Był jedną z tych osób, która towarzyszyła "Solidarności" w walce z władzami PRL-u. Niestety, jak donoszą ostatnio media, dopuścił się on obrzydliwych rzeczy. Media, w tym głównie Gazeta Wyborcza, publikuje nowe rzekome fakty w jego sprawie, jak mógł to zrobić ktoś z takim autorytetem. Duchowny jest bardzo dobrze znany wszystkim Polakom. Przez lata wspierał "Solidarność", która walczyła z władzami PRL w Gdańsku. Był opozycyjnym kapelanem, a także wielkim autorytetem dla wielu osób. Od lat jednak miały chodzić pogłoski, że coś jest nie tak. Po transformacji opozycja oddzieliła się od Ks. Jankowskiego, a ten związał się na długo z Młodzieżą Wszechpolską. Dał się poznać z bardzo mocnych kazań, w których często mówił o polityce, a także miał epizody antysemickie. To jednak nie wszystkie problemy związane z jego osobą. W 2004 roku w mediach pojawiła się sprawa, która zwaliła z nóg jego dawnych przyjaciół. Ks. Jankowski miał molestować małego chłopca z biednej rodziny. Utworzono wtedy komitet, który bronił księdza, zawsze wspierał go przed każdą rozprawą. Ci przychodzili pod sąd i modlili się w jego intencji.

Ksiądz Jankowski oskarżony o molestowanie

Teraz w mediach pojawiają się nowe relacje związane z księdzem. Ponownie powraca sprawa pedofilii. Jedna z działaczek, Lidka Makowska mówi, że o tym było już wiadomo o wiele wcześniej, ale panowała wielka zmowa milczenia w tym temacie: - Zaczęłam zajmować się kulturą w 1997 roku. Już wtedy w środowisku nikt nie miał wątpliwości, że tam dochodzi do nieprawidłowości, do wykorzystywania seksualnego (...) Jednak przez to, że w Gdańsku prezydentem miasta jest były ministrant ks. Jankowskiego i władza świecka od dawna była związana z władza kościelną, panowała swoista zmowa milczenia na temat skłonności prałata - mówiła w rozmowie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ O wielu rzeczach było wiadomo już w 1993 roku. Działaczka miała się tego dowiedzieć od gdańskich Niemców: – Niemieccy gdańszczanie opowiadali mi o tym, co ks. Jankowski robił w latach 80. Jedna z kobiet mówiła wręcz o "gwałtach". Na plebanii św. Brygidy podszedł do nich jeden z ministrantów. Miał 13 lat. Opowiedział, co mu robi ks. Jankowski. Ona nic z tym nie zrobiła. Ja też nie. Wszyscy odwracaliśmy oczy. Dzisiaj czuję się strasznie z tym tchórzostwem - mówi Lidka Makowska. Ksiądz miał traktować swoich podopiecznych jak niewolników, a oni posłusznie mu usługiwali. Często otaczał się ministrantami. Wiele osób wciąż nie jest w stanie uwierzyć w to, co zrobił Ks. Jankowski.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To już plaga na polskich drogach! Kolejny pojazd kolumny VIP dachował i sparaliżował ruch
  2. Liderzy polskiej opozycji spotkają się z papieżem Franciszkiem! Powód jest straszny
  3. Polacy nie mogą w to uwierzyć, opozycję zamurowało! Rzecznik PiS naprawdę to powiedziała
  4. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News