40 lat pracowała dla ks. Jankowskiego. Teraz zdecydowała się ujawnić wszystko
Wiadomości Pikio - 14 Grudnia 2018

40 lat pracowała dla ks. Jankowskiego. Teraz zdecydowała się ujawnić wszystko

Ksiądz Jankowski w ostatnim czasie stał się bohaterem ogromnej afery. Duchowny został oskarżony o liczne przestępstwa na tle seksualnym, szczególnie wobec nieletnich. Dobra znajoma przedstawiciela kleru, która pracowała dla niego przez naprawdę wiele lat, zdecydowała się więc ostatecznie skomentować kontrowersyjną sprawę i ujawnić swoją opinię na jej temat.

Ksiądz Jankowski wzbudza od pewnego czasu gigantyczne kontrowersje. Media obiegły bowiem oskarżenia wobec duchownego, który miał molestować seksualnie wiele nieletnich osób. Duża część opinii publicznej nalega więc na Kościół, aby w jego sprawie przeprowadzono odpowiednie śledztwo oraz rozebrano stojący w Gdańsku pomnik.

Jaki był ksiądz Jankowski? Jego znajoma zabrała głos

Co ciekawe, sprawę zdecydowała się ostatecznie skomentować w wywiadzie dla Wirtualnej Polski pani Marta Mężyk. Kobieta była wychowanką Jankowskiego, na którego lekcje religii uczęszczała jako nastolatka. Później, przez około 40 lat, pomagała duchownemu na parafii wraz ze swoim mężem. Dziennikarze zapytali więc Mężyk, czy przypomina sobie, aby przed laty 16-letnia dziewczyna, będąca rzekomo w ciąży z Jankowskim, wyskoczyła z okna. Podobne doniesienia docierają bowiem do opinii publicznej z mediów. - Żadnego wypadku nie pamiętam, żeby ktoś wyskoczył oknem, żeby się zabił. Przecież by było o tym głośno wtedy! Nie ma gdzieś zapisów? Przecież ktoś by na milicję zgłosił? Wysnute z palca! - twierdziła stanowczo kobieta, odnosząc się także do oskarżeń wobec Jankowskiego, które wystosowała pani Barbara Borowiecka.

Zaskakujące wyznania pracowniczki księdza Jankowskiego

- Dlaczego wcześniej ta pani tego nie mówiła? Raptem teraz, jak przyjechała z Australii i zobaczyła pomnik, po 50 latach, to jej się pamięć odnowiła? Przecież on na pomniku inaczej wygląda. A jej się jeszcze skojarzył ze św. Barbarą, gdzie on był jeszcze młodym chłopakiem i był zupełnie inny - stwierdziła Mężyk, dementując także wspomnienia o dzieciach uciekających przed księdzem do piwnic.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
- Gdzie? Jakie piwnice? Tam nie było żadnych piwnic! Gdzie by tam ganiał? On był za poważny facet, bardzo kulturalny - powiedziała pracowniczka Jankowskiego, zapewniając, że żadne plotki o ewentualnych zapędach pedofilskich duchownego nigdy nie krążyły. - Jak ktoś żyje przez 40 lat prawie wspólnie na plebanii, to dużo wie. Ja ks. Jankowskiego nie pilnowałam, ale wiem, co się działo. Była tam też pani Truda, łóżko mu ścieliła, prasowała. Mój mąż prasował, nieraz ja prasowałam. Przyszywałam nieraz guzik w sutannie, jak była potrzeba. Niech sobie ktoś wymyśla, co się tam działo podczas nocy, bo ja nie wiem – ja już szłam do domu. Ja nie byłam cieniem księdza. Tylko mówię, co widziałam. Teraz ludzie sobie dopowiadają: co było, co mogło być, co nie było. Dla mnie to bzdury! Teraz można dużo mówić, bo prałat nie żyje - stanowczo zakończyła wywiad Mężyk.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niewyobrażalny koszmar dzieci z domu dziecka w Gdańsku. Odbierze wam mowę
  2. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  3. Dawid Kwiatkowski doprowadził katolików do furii! To dla nich siarczysty policzek i upokorzenie
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  5. Gdynia: Ksiądz pedofil zniszczył życie tym dzieciom! Kara dla niego to jakaś kpina
ZAMIANA
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News