Rodzina ks. Jankowskiego przerywa milczenie! Jest naprawdę ostro
Karol Zaborowski - 10 Grudnia 2018

Rodzina ks. Jankowskiego przerywa milczenie! Jest naprawdę ostro

Ksiądz Jankowski jest postacią, która wywołuje bardzo duże kontrowersje. Wszystko za sprawą domniemanej pedofilii, której miał się dopuścić. Teraz w tej sprawie zabrała głos rodzina duchownego.

Ksiądz Jankowski w ostatnim czasie stał się bardzo gorącym tematem. Całą burzę wywołał artykuł Gazety Wyborczej, w której autor przedstawił informacje o duchownym, które przedstawiły go jako pedofila. Z tekstem nie zgadzają się zarówno znajomi prałata, jak i jego rodzina, która postanowiła podjąć odpowiednie kroki, chcąc chronić dobre imię duchownego oraz całej rodziny.

Ksiądz Jankowski: rodzina duchownego pozywa Gazetę Wyborczą

O wszystkim media zostały poinformowane przez Grzegorza Pellowskiego, który jest przyjacielem rodziny duchownego. Według informacji podanych przez mężczyznę pozew ma zostać złożony przez 3 siostry prałata. - Jestem w stałym kontakcie z rodziną. Sprawa została już zlecona kancelarii prawnej. Chodzi o trzy siostry Henryka Jankowskiego. Panie są oburzone tekstem, bo to rzutuje na całą rodzinę. To będzie proces o naruszenie dóbr osobistych - mówił Pellowski w rozmowie z wp.pl. Temat pedofilii w Kościele Katolickim zawsze wiąże się z gigantycznymi kontrowersjami. W tym wypadku sprawa jest o tyle poważna, że o pedofilię został oskarżony tak poważany w wielu kręgach duchowny.
Czterej pancerni i pies. kadr FilmPolski"Czterej pancerni i pies": Fani w szoku! Ujawniono zaskakujące kulisy serialuCzytaj dalej
Zarówno rodzina gdańskiego prałata, jak i jego przyjaciele nie wierzą w oskarżenia mediów i uważają, że nagonka na duchownego jest wywołana przez środowiska chcące zagrozić polskiemu Kościołowi. - To się wpisuje w scenariusz filmu „Kler”. To są działania przeciwko Kościołowi, przeciw wierze. Tak mi się to układa. Spodziewam się, że tego będzie teraz więcej. Ktoś to nakręca i ktoś to finansuje. Spod pomnika ks. prałata znikają teraz świeże kwiaty. Sam wczoraj położyłem wiązankę i dziś rano już tego nie ma. Niektórym środowiskom zależy na prowokacjach - dodaje przyjaciel duchownego. Nie ulega wątpliwości, że nie jest to jeszcze koniec tej głośnej afery skupionej wokół księdza Jankowskiego. Cały czas na jaw wychodzą kolejne doniesienia, które zdają się potwierdzać artykuł wydany przez Gazetę Wyborczą. Jedak koniec tej sprawy może jeszcze zaskoczyć wszystkich.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co się stanie w 2019? Przepowiednie są naprawdę przerażające
  2. Afera po DECYZJI Dudy ws. Smoleńska! Prawica w furii, wściekli na Prezydenta
  3. Makabryczne odkrycie policji. Nie żyje kobieta, za którą modliło się pół Polski
  4. Introwertyk w związku. Jaki jest naprawdę?
  5. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
PapieżBenedykt XVI to przewidział. Proroctwa papieża seniora wywołują niepokójCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News