Ksiądz Jankowski wyznanie przyjaciela
screen/youtube/ brygidagdansk
Patryk Korzec - 1 Marca 2019

Przyjaciel Jankowskiego wprost o duchownym. "Dało się dostrzec nadaktywność księdza w stosunku do młodych"

Ksiądz Jankowski wywołuje w ostatnim czasie gigantyczne kontrowersje. Zmarłego oskarża się o pedofilię oraz molestowanie, a teraz pojawiły się również głosy, iż współpracował z SB. Milczenie postanowił przerwać przyjaciel duchownego, a jego słowa są wstrząsające.

Ksiądz Jankowski przez lata był kapelanem "Solidarności", którego znał cały kraj. Dzięki swojej działalności stał się ikoną ruchów opozycyjnych. Niestety już w 2004 roku pojawiły się przerażające oskarżenia, zgodnie z którymi duchowny miał wykorzystywać seksualnie dzieci oraz młodych ludzi. Niedawno znów wybuchł skandal związany tym razem z rzekomą współpracą księdza z SB, który wywołały prawdziwą burzę.

Pomnik duchownego w Gdańsku został przewrócony, a debaty wokół jego postaci wciąż nie milkną. Ksiądz Jankowski bez wątpienia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego Kościoła, a teraz głos w jego sprawie postanowił zabrać jeden z najbliższych mu przyjaciół. Słowa mężczyzny zaskakują i rzucają na całą sprawę zupełnie nowe światło.

13 emerytura bedzie porazkaWypłata 13 emerytury jest zagrożona? Rząd PiS zapomniał poinformować ZUSCzytaj dalej

Przyjaciel Jankowskiego przerywa milczenie

W związku z ostatnimi doniesieniami oraz oskarżeniami padającymi pod adresem zmarłego duchownego, głos w tej sprawie zabiera coraz więcej ludzi. Wypowiadają się zarówno politycy, jak i przedstawiciele Kościoła, a teraz milczenie postanowiła przerwać osoba, z którą przez wiele lat ksiądz przyjaźnił się i współpracował. Jego słowa szokują.

- Byliśmy razem nawet na basenie i w saunie. Być może dało się dostrzec jakąś nadaktywność księdza w stosunku do młodych osób - zdradził w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Mariusz Olchowik.

W dalszej części stwierdził, iż oskarżenia są bezpodstawne.

- Interesował się, kim są i co mają w planach. Jednak sugerowanie, że może to oznaczać pedofilię, to jakaś paranoja - dodał.

Co prawda tłumaczenie w wypowiedzi zostało zawarte, pierwsza część jednak jest wyjątkowo niepokojąca i skłaniająca do przemyśleń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki doświadczył traumy w młodości. Wstrząsające faktyCzytaj dalej

Ksiądz Jankowski wciąż wywołuje ogromne emocje

Olchowik skomentował także reportaż opublikowany w "Dużym Formacie", którego bohaterką była Barbara Borowiecka. Kobieta miała wyznać dziennikarzom, że ksiądz Jankowski molestował ją w przeszłości, a jej przyjaciółka Ewa zaszła nawet z nim w ciążę, co było przyczyną jej późniejszego samobójstwa.

- To dla mnie jest najbardziej tajemnicze. Gdybym był prokuratorem, wszcząłbym śledztwo i poszukał jej grobu. Na razie pani Barbara Borowiecka nie jest w stanie nawet podać nazwiska Ewy, choć była rzekomo jej najlepszą przyjaciółką. Rozmawiałem w Gdańsku z mieszkańcami tej ulicy i nigdy nie słyszeli o takim samobójstwie - stwierdzał.

Na koniec opisał także nocowanie młodzieży na plebanii, która pojona miała być alkoholem.

- Prałat wychodził z założenia, że jeśli robi przyjęcie, bierze do obsługi wszystkich, których ma pod ręką. Często chłopców z biednych rodzin, którzy wdziewali garnitury, obsługiwali wojewodę albo prezydenta i jeszcze dostawali za to po stówie. Jeśli wśród chłopaków był ktoś niepełnoletni, może i jest to jakiś skandal. Jednak uważam, że nie ma to większego znaczenia [...] Tam są też pokoje gościnne, a przynajmniej były w czasach, które znam. Jeśli ktoś musiał zostać, to zostawał. Jednak trudno nazwać to częstą praktyką - zapewniał.

Słowa przyjaciela duchownego rzucają całkiem nowe światło na tę kontrowersyjną sprawę, pojawia się jednak w nich także wątek szokujący. Publikacja wywołała duże poruszenie w mediach i wszyscy czekają, aż sprawę skomentują przedstawiciele Kościoła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarobi Joanna Kulig w Hollywood? Te kwoty przyprawią was o ZAWAŁ!
  2. Czym jeździ Beata Tyszkiewicz? To samochód godny damy!
  3. Paweł Domagała nagrał wielki hit dla córki Ferdka z Kiepskich. Żona artysty jest oczarowana
  4. Magda Gessler nie miała litości. Zaczęła wybijać szyby młotem
  5. Aktor z kultowego serialu w TVN walczy o życie. Trafił do szpitala, jest w śpiączce

TVPTVP przekroczyła wszelkie granice! Ohydna propaganda budzi zgorszenieCzytaj dalej

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News