Ksiądz
Fot. Spangdahlem Air Base
Wiadomości Pikio - 7 Grudnia 2018

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Ofiary Jankowskiego opisują szczegóły swojego koszmaru

Ksiądz niezaprzeczalnie powinien kojarzyć się z osobą zaufania publicznego. Niestety, w dzisiejszych czasach osoby duchowne kojarzą się raczej z przekrętami, przestepstwami na tle seksualnym oraz pazernością na pieniądze. Ujawniono właśnie kolejne, porażające fakty z życia ofiar ks. Jankowskiego.

Ksiądz - przestępca to niesamowicie krzywdzący obraz dla długoletniej tradycji Kościoła. W sytuacji w której się dziś znaleźliśmy, niewiele da się z tym jednak zrobić. Przy wszechobecnych oskarżeniach, śledztwach prokuratorskich oraz szokujących wiadomościach, trudno znów zaufać mężczyznom w sutannach.

Ksiądz Jankowski będzie im się śnił po nocach. Dramatyczne wyznania ofiar

Barbara Borowiecka to jedna z ofiar molestowania przez księdza Jankowskiego. Kobieta zdobyła się na odwagę i w reportażu wyemitowanym przez TVN opowiedziała o skandalicznym zachowaniu duchownego. Nie było to łatwe wyznanie. - To było ciało o ciało, bo członkiem wodził mi na przykład po piersiach, czy po plecach, czy po pupie. Jak na mnie, to było wtedy dużo razy, czy dziesięć, czy dwadzieścia, to nie wiem - smutno wspomina kobieta. Nie wszystkie ofiary księdza znalazły w sobie jednak na odwagę, aby ujawnić swoją tożsamość. Niektóre osoby o swojej tragedii opowiedziały w sposób anonimowy. - Każde z dzieci podchodziło i ksiądz Jankowski niektórych sadzał sobie na kolano, głaskał. (...) Pamiętam tylko, że mi wtedy włożył rękę, bo miałam taką krótką sukieneczkę. Włożył mi wtedy rękę pod tę sukieneczkę i ściskał, dotykał moje pośladki. Mam też ogromną złość do tych wszystkich ludzi, którzy wiedzieli o tym - szczerze wyznała jedna z parafianek księdza Jankowskiego, która w momencie molestowania miała zaledwie 6 lat.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Papież FranciszekKościół chyli się ku upadkowi? Papież nie radzi sobie z kryzysemCzytaj dalej

Lech Wałęsa współwinny krzywd ofiar? Były prezydent ma wyrzuty sumienia

Głos w sprawie kontrowersyjnego duchownego zabrał również były prezydent, Lech Wałęsa. Mężczyzna przyznał, że dziś czuje się fatalnie z tym, że nie zareagował w odpowiedni sposób. Wyznał, że wówczas dochodziły do niego pewne informacje. - Dla mnie jest to szok. Coś tam zawsze dochodziło do nas, ale nic tak tragicznego, nic tak wielkiego. W związku z tym fatalnie się czuję - szczerze oznajmił polityk. Początek afery z księdzem Jankowskim sięga 2004 roku, kiedy to na skargę zdecydowała się jedna z matek ministrantów. Chociaż ksiądz nie żyje już od 8 lat, to jego sprawa wciąż budzi wiele kontrowersyjnych dyskusji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński? Adres, byli właściciele, historia wilii
  2. Książę William w przykrych słowach o swojej żonie. Takiego ciosu się nie spodziewała
  3. Gwiazda Przyjaciółek potwornie upokorzona. Graficy stwierdzili, że jej uroda wymaga poprawek
  4. Straszny wypadek gwiazdora „Mam Talent”. Teraz wszyscy mówią o jego żonie
  5. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
KościółKsiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jawCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News