Ksiądz Jankowski nie molestował dzieci? W jego obronie staje dawny współlokator.
youtube.com/pomorska telewizja narodowa
Mariusz Wiącek - 28 Lutego 2019

Mieszkał razem z Jankowskim. Przerwał milczenie ws. oskarżeń o pedofilię

Ksiądz Jankowski nie schodzi ostatnio z ust wielu osób, zwłaszcza w Gdańsku. Wciąż pojawiają się dyskusje na temat czynów pedofilskich zmarłego duchownego. Ostatnio w tej sprawie zabrał głos bliski przyjaciel, a zarazem współlokator kapelana "Solidarności".

Ksiądz Jankowski stał się obiektem wielkiego sporu na tle polityczno-społecznym, w związku z publikacją zawartą w "Gazecie Wyborczej". Oskarżenia o molestowanie seksualne nieletnich powróciło po wielu latach, wywołując niesłychanie skrajne emocje, które w końcu doprowadziły nieznanych sprawców do obalenia pomnika księdza. Wiele osób, również ze środowiska dawnej "Solidarności", jak Bogdan Borusewicz, twierdzi, że wiedziało od dawna o winie kapelana. Teraz podniósł się również głos w obronie księdza Jankowskiego.

Prezes Instytutu Księdza Prałata Henryka Jankowskiego, Mariusz Olchowik, przerwał milczenie otwarcie stając w obronie swojego dawnego kolegi. Jak mówi, znał księdza Jankowskiego od wielu lat, spędzał z nim znaczną ilość czasu i nigdy nie spotkał się z sytuacją, która by w jakimś stopniu potwierdzała podejrzenia o jego skłonnościach.

Paweł Domagała - ma zdolnego brataPaweł Domagała pokazał swojego brata. Nie uwierzycie, kim jest ten przystojniakCzytaj dalej

Ksiądz Jankowski broniony przez kolegę

- Nie ma twardych dowodów. Gdy się pojawią, pierwszy uderzę się w pierś jako ten, który przez tyle lat miał klapki na oczach (...) Spędziłem z prałatem kilkanaście lat i nigdy nie spotkałem się, by jakaś osoba na ulicy coś mu wypomniała - podkreśla w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej".

Według niego, nie tylko nie ma żadnych dowodów, ale te strzępy poszlak, które udało się zebrać przez tyle lat są niewiarygodne. Zwraca uwagę na niespójność zeznań pokrzywdzonych i formułuje podejrzenie, że pokrzywdzeni mogą nie mówić całej prawdy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVPTVP przekroczyła wszelkie granice! Ohydna propaganda budzi zgorszenieCzytaj dalej

"Zorganizowana akcja"

Mariusz Olchowik podkreśla równocześnie, że cała sytuacja wokół obalenia pomnika byłaby "w stylu prałata", gdyż sam ksiądz, jeszcze w PRL często był inicjatorem akcji, będących na pograniczu prawa. Zwraca także uwagę, że ludzie, którzy tego dokonali musieli mieć jakieś wsparcie z zewnątrz i była to zorganizowana akcja. W przeciwnym razie grupka spontanicznie zebranych osób miałaby ogromne problemy, by znaleźć odpowiednie narzędzia i upewnić się, że pozostaną anonimowi.

Wydaje się, że przeszłość księdza Jankowskiego jeszcze przez długi czas nie będzie schodzić z pierwszych stron gazet. Szczególnie, że do oskarżeń o nadużycia seksualne odniosła się niedawno kuria, o czym informowaliśmy na Pikio.pl

ZOBACZ TAKŻE

  1. Rossmann zwraca pieniądze klientom! Wszystko za sprawą TEGO składnika
  2. Mąż Barbary Kurdej-Szatan jest poważnie chory. Aktorka bardzo się martwi
  3. Paweł Domagała pokazał swojego brata. Nie uwierzycie, kim jest ten przystojniak
  4. Poszła do księdza załatwić formalności. Ten zaczął ją "egzaminować" z wiary
  5. Magda Gessler pokazała zdjęcie w prostych włosach. Fani nie wierzyli własnym oczom!

Krzysztof Jackowski i szokujące wizjeKrzysztof Jackowski miał zastanawiające polityczne wizje. Twierdzi, że wie kto wygra wybory, a kto zakończy karieręCzytaj dalej

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News