Zrzuciła habit i przerwała milczenie. Ksiądz zgwałcił zakonnicę, przełożeni nie chcieli jej pomóc

Zrzuciła habit i przerwała milczenie. Ksiądz zgwałcił zakonnicę, przełożeni nie chcieli jej pomóc Źródło: Twitter

Ksiądz dopuścił się okrutnego czynu. Zakonnica została zgwałcona, a przełożeni nie zamierzali stanąć w jej obronie. Dziś kobieta wystąpiła z zakonu i opowiedziała o swoim dramacie.

Ksiądz okazał się bezwzględny wobec młodej siostry zakonnej. Dziewczyna nie spodziewała się, że w klasztorze, który uważała za bezpieczne miejsce na ziemi, może spotkać ją tak wielka tragedia. Doris Reisinger z Austrii opuściła zakon i zdecydowała się opowiedzieć o swojej historii. Jej wspomnienia to prawdziwa trauma. 

Reisinger miała pracować w zakonnej bibliotece, której kierownikiem był ksiądz. To właśnie on nadzorował jej pracę, jednak nie ograniczył się wyłącznie do tego. Pewnej nocy przyszedł do pokoju młodej siostry i zgwałcił ją. Kobieta do dziś nie może zapomnieć o tym traumatycznym wydarzeniu, które odebrało jej godność. 

Ksiądz zgwałcił zakonnicę i odebrał jej godność. Przełożeni jej nie bronili

Była zakonnica ze szczegółami opowiada o gwałcie, którego dopuścił się wobec niej ksiądz: 

- Przyszedł do mojego pokoju, ale nie powiedział ani słowa. Od razu zaczął mnie rozbierać. W kilka sekund wiedziałam, co się stanie. I natychmiast wiedziałam, że będę musiała milczeć. Bo i tak nikt mi nie uwierzy. I jeszcze miałam takie głupie przekonanie, że muszę milczeć, by chronić tę wspólnotę, Kościół - opowiadała kobieta.

Taka sytuacja powtórzyła się wielokrotnie. Kobieta przez długie lata milczała, jednak zaprzyjaźniony zakonnik namówił ją, aby opowiedziała o gwałtach władzom zakonu. Nie otrzymała jednak wsparcia z ich strony. Siostra przełożona zdenerwowała się na nią i przykazała jej, aby trzymała się od księży z daleka, ponieważ jest dla nich niebezpieczna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Duchowny nazwał ją "narzędziem szatana". Po wyjściu z klasztoru przerwała milczenie.

Jedynym wyjściem z dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazła się Reisinger, było opuszczenie klasztoru. Zrozpaczona zakonnica zdecydowała się opuścić miejsce, w którym spodziewała się znaleźć spokój i bezpieczeństwo. Kobieta zdecydowała się przerwać milczenie i odważnie opowiada o swoich przeżyciach. 

Kobieta konfrontowała się również ze swoim oprawcą, który wszystkiego się wyparł i wprost nazwał ją "narzędziem szatana". Dziś Doris nie boi się mówić o swoim doświadczeniu. Po opuszczeniu wspólnoty wyszła za mąż i jest szczęśliwą matką. Była zakonnica nie odeszła całkowicie od Kościoła, jednak nie waha się piętnować księży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  2. Przepowiednia Ojca Pio o papieżu Janie Pawle II wstrząsnęła światem. Nie uwierzycie, co powiedział Wojtyle słynny stygmatyk!
  3. Wizje Jackowskiego na 2019 rok porażają. Tragiczne informacje dla milionów Polaków
  4. Bank PKO BP nie stara się tego nagłaśniać. Klientom należą się rekompensaty
  5. Partner Przybylskiej po latach opowiedział o traumie po jej śmierci. Koszmar rodziny i dzieci trwa
  6. Mąż Beaty Szydło jest nauczycielem. Wydało się, co robił w czasie strajku, wielu się to nie spodoba
  7. Siostra Kory po latach przerwała milczenie. Okrucieństwo, które nie mieści się w głowie

źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News