Ksiądz ekspert TVP oszalał? "Film Kler dziełem kolumny SZATANA!"

Ksiądz ekspert TVP oszalał? "Film Kler dziełem kolumny SZATANA!" Źródło: TVP Info

TVP wraz ze swoim duchownym ekspertem postanowili skomentować premierę filmu "Kler". Dla mediów publicznych nowy obraz Wojtka Smarzowskiego stał się bardzo niewygodny. Po rozpętaniu burzy wokół ocenzurowania fragmentu przekazania nagrody z Festiwalu Filmów Fabularnych, teraz przyszedł czas na komentarz duchownego.

TVP postanowiło zapytać księdza Henryka Zielińskiego o to, co myśli o filmie "Kler". Szokujące wyznanie duchownego zostało zarejestrowane przez kamery. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi duchowny produkcję tytułu nazwał... piątą kolumną i kolumną szatana. Odpowiedział także, kiedy sam obejrzy film.

Ksiądz Henryk Zieliński w TVP ostro o "Klerze". Co powiedział dziennikarzom duchowny?

Mocny i bezpardonowy film Wojciecha Smarzowskiego spotkał się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko fanów kina, ale i mediów. W dyskusję zaangażowali się także politycy i duchowni. Redaktor naczelny "Idziemy", dziennikarz i duszpasterz, ksiądz Henryk Zieliński stwierdził, że pomimo własnych przekonań film obejrzy. Zanim jednak będzie mógł ocenić wartość wizji reżysera, ksiądz już wie, że film ten jest złem dla Kościoła i wiernych. - Grzesząc czy współpracując z wrogimi nam siłami, robią bardzo złą robotę. Kościół należy oczyścić z wpływów piątej kolumny i kolumny szatana - skarcił autorów filmu. Piąta kolumna to określenie sabotażystów i dywersantów. Używane było w okresie wojny hiszpańskiej lub zagranicznych agentur wywiadowczych III Rzeszy. Nosząca na sobie ogromne obciążenie historyczne "piąta kolumna" jest zdecydowanym i mocnym stwierdzeniem skierowanym do filmowców. Czy ksiądz miał prawo tak zareagować? Zanim ksiądz Zieliński odniósł się do opowieści o twórcach filmu, pozwolił sobie skomentować samo zjawisko, jakim były internetowe akcje ludzi, którzy masowo chcieli przychodzić na premierę, bez względu na brak miejsc. - Obejrzę film, ale tylko ze względów zawodowych, dziennikarskich, a nie kapłańskich. Mam nadzieję, że nikt nie zatrzaśnie mi drzwi przed nosem. Chcę zobaczyć, aby później nikt nie zarzucał mi, że krytykuję coś, czego nie widziałem - powiedział dziennikarzowi TVP.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Chwilę później jednak odniósł się do motywów twórców. Nie wiadomo jednak, czy kontrowersyjne porównanie do piątej kolumny było przemyślane przez księdza. Zieliński znany jest z odważnych wypowiedzi. Dziennikarz TVP Jacek Karnowski, który rozmawiał z duchownym uciął dalszą rozmowę. Ksiądz Henryk Zieliński, dobrze znany z mocnych komentarzy na tematy polityczne i społeczne, znów przypomniał o sobie widzom telewizji publicznej. Po zamachach w Barcelonie powiedział, że miasto zostało zaatakowane, ponieważ... jest rozwiązłe. Śmierć Magdaleny Żuk potraktował jako ostrzeżenie dla wszystkich kobiet, które chciałyby odwiedzić kraje arabskie samotnie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz oburzony reklamą prezerwatyw! Jego zdaniem jest... antyrodzicielska
  2. Pracownicy Szlachetnej Paczki przeżyli piekło. Koszmar miał im zgotować ksiądz
  3. Kościół odrzucił go przez niepełnosprawność. Szokujące wyznanie
Następny artykuł